in

WhatsApp'ın Kullanılabilmesi İçin Sözleşme Kabul Şartı

WhatsApp tarafından yapılan yeni bir izah, yeni saklılık sözleşmesinin onaylanmaması vaziyetinde Türkiye’deki kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam edemeyeceğini doğruladı. Ancak yapılan açıklamaya göre, bu vaziyet AB ülkelerinde geçerli olmayacak.

WhatsApp, yayınlanan yeni saklılık sözleşmesi aktüellemesi ile ilgili akıllarda oluşan sual işaretlerini cevaplamak için bir açıklama yaptı. WhatsApp sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, 8 Şubat tarihine kadar onaylanması şart olan yeni saklılık sözleşmesi AB ülkelerindeki kullanıcıları kapsamıyor.

Açıklamada sözleşmede kapsama dışı kalan ülkeler ‘Avrupa bölgesi’ olarak hatıralıyor. Bu bahsi geçen ülkelerdeki kullanıcıların verileri, reklam veyahut benzer emellerle Facebook şirketleri ile paylaşılamayacak.

Türkiye için ise vaziyet eski haberlerimizde de değindimiz gibi. Ülkemizdeki WhatsApp kullanıcıları, uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorlarsa 8 Şubat tarihine kadar yeni sözleşmeyi kabul etmek zorundalar. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar, bu tarihten itibaren uygulamayı kullanamayacaklar.

WhatsApp’ın yeni saklılık sözleşmesi hangi ülkelerdeki kullanıcılar için geçerli olmayacak?

WhatsApp’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre yeni saklılık sözleşmesi; Almanya, Andorra, Avusturya, Azorlar, Belçika, Birleşik Kraliyet, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Guadeloupe, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanarya Adaları, Kıbrıs Cumhuriyeti, Kıbrıs’taki Birleşik Kraliyet egemenlik bölgeleri (Ağrotur ve Dikelya), Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Maderia, Malta, Man Adası, Manş Adaları, Martinique, Mayotte, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Réunion, Romanya, Saint-Martin, San Marino, Slovakya, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan’daki kullanıcılar için geçerli değil. 

WhatsApp, bu yeni saklılık sözleşmesi ile hangi verilerimize ulaşabilecek?

WhatsApp, yeni saklılık sözleşmesi ile beraber hesap bilgileri, iletiler, irtibatlar, vaziyet bilgisi, işlem ve ödeme verileri, müşteri desteği ve diğer iletişimler, kullanım ve kayıt bilgileri, alet ve irtibat bilgileri, konum bilgileri, çerezler, üçüncü taraftan sağlanan bilgilerin tamamına ulaşabilecek. Ulaşılan bu bilgilerin her biri tüm Facebook şirketleri ile paylaşılarak reklam ve benzeri pek çok işlem için kullanılabilecek.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Antroposen Çağı:

Evde Yapılan Egzersizler Fiziksel Hasarlara Neden Olabilir