in

Twitter, Donald Trump'ın Hesabını Askıya Aldı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, yaşanan son olaylar sonrasında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabını kalıcı olarak ertelediğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın mitingiyle başlayan ve kurultayın basılmasıyla sonuçlanan olaylar sonrasında, Trump’ın sosyal medya hesapları askıya alınmıştı. Twitter, bunu bir adım daha öteye götürdü.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, Türkiye saatiyle bugünün ilk saatlerinde Trump’ın hesabının kalıcı olarak askıya alındığını izah etti. Yaşanan kurultay baskını sonrasında Trump’ın hesabının kapatılması istikametinde büyük bir baskı oluşmuştu.

Twitter, Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapattı

Twitter, yaptığı izahta gelecekteki şiddet olaylarını kışkırtma nedeniyle Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapattığını izah etti. Twitter, bu vakte kadar bu konuda pek adım atmamasıyla tenkit edilmişti. Bilhassa yaşanan son olaylar sonrasında Twitter’ın üstündeki bu baskı daha da artmıştı.

Twitter, bu vakte kadar daha çok Trump’ın hesabına 12 saatlik ulaşım kısıtlamaları gibi geçici kısıtlamalar getirmişti. Trump, Georgia gibi eyaletlerde yapılan yine sayımlar neticeninde da kaybetmiş ancak seçimin kendilerinden çalındığı konusundaki söylemlerinden vazgeçmemişti.

Twitter hesabı Trump için oldukça ehemmiyetliydi. Trump, siyasetçilerde pek de bildik olmadığımız bir şekilde yeni yasalar ve siyasetleri Twitter hesabından duyuruyor hem de tenkitler ve tehditler de savuruyordu. Mesela; 2019 seneninde Türkiye ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ arasındaki ilişkilerin gerilmesi sonrasında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “büyük ve eşi benzeri görülmemiş bilgeliğiyle” Türkiye’nin ekonomisini yok edeceğini söylemişti.

Twitter’ın kalıcı olarak ertelediği tek hesap Trump’ınki de olmadı. Ayrı olarak Sidney Powell, Mike Flynn ve Ron Watkins gibi QAnon komplo kuramlarını yayan bir hayli kişinin de hesabı kapatıldı. QAnon komplo kuramlarında, dünya genelinde iblise tapan pedofililer olduğu ve Trump’ın bunlara karşı mücadele ettiği gibi kuramlar ortaya atılıyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

YouTube'un Yeni Telif Politikası

İlk Kez Cüce Zürafa Gözlemlendi