in

Tüylerinizin Diken Diken Olmasına Neden Olacak 9 Tuhaf Belgesel

1. The Disappearance of Madeleine McCann

Korkunç belgeseller listemize klasikleşmiş bir belgeselle başlayalım! 2007 seneninde daha 3 yaşında olan Madeleine McCann, esrarlı bir şekilde ortadan kaybolur. Bu esnada ailesiyle beraber Portekiz’de tatildedir. Annesi ve babası arkadaşlarıyla birlikte yemeğe çıkar ve Madeleine’i kardeşleriyle birlikte odada bırakırlar. Geri döndüklerinde ise Madeleine’in odada olmadığını fark ederler. İlerleyen haftalarda olay, içinden çıkılamaz bir hal alır. Madeleine, tüm dünyada aranan çocuklar listesinde ilk sırayı alır.

2. Last Breath

Açık denizlerin ne kadar korkutucu olabileceğini biliyoruz. Bilhassa de ışık veyahut ısı kaynağı olmadan 100 metre derinlikte mahsur kalırsanız. Tıpkı 2012 seneninde Chris Lemons’un başına gelenler gibi! Lemons, Kuzey Denizi’nde ilerleyen bir gemide çalışan ve tamirat işlerine bakan biriydi. Bir gün oldukça talihsiz bir olay yaşandı ve oksijen borusu olmak da dahil olmak üzere kendisini gemiye bağlayan tüm borular koptu. Sonra ne mi oldu? Kuzey Denizi’nin derinliklerinde verilen bir ölüm kalım savaşı…

3. Three Identical Strangers

Konu korkunç belgeseller olduğunda bu belgeselden söz etmemek olmaz! Belgesel, Bobby Shafran isminde bir gencin ikinizi aramasıyla başlıyor. Shafran ikinizi buluyor ancak olaylar bununla da durulmuyor. İkizler, aslında üçüncü bir kardeşleri olduğunu başka bir deyişle üçüz olduklarını öğreniyor. Birbirine tıpkı benzeyen bu gencin doğumda ayrılmış olmasının altında yatan neden ise oldukça tüyler ürpertici: Devlet tarafından desteklenen bir dizi deney!

4. Abducted in Plain Sight

1970 seneninde henüz 12 yaşında olan bir çocuk, komşuları bu arada da aile arkadaşları olan bir adam tarafından kaçırılıyor. Olay kulağa oldukça sıradan gelse de yapılan araştırmaların hemen peşinden gün yüzüne çıkan ayrıntılar, hazmedilecek cinsten değil!

5. There’s Something Wrong with Aunt Diane

Şimdi de 2009 seneye dönüyoruz! Yanlış şeritte saatte 130 kilometre hızla ilerleyen Diane Schuler, 8 kişinin ölümüne kapı aralamıştı. Bu 8 kişinin içerisine ise kendisi ve 3 yeğeni de dahildi. Otopsi raporlarına göre Schuler, kaza hatıranda aşırı derecede içkiliydi. Ancak eşi Schuler’in içki alışkanlığı olmadığını ısrarla belirtiyordu. Peki tüm bu yaşananların altında yatan şey aslında ne?

6. The Woman Who Wasn’t There

Alicia Esteve, 9 Eylül saldırısında ikiz kulelerde bulunduğunu ve bu korkunç saldırıyı sağ atlattığını iddia eden bir kadın. Hem de saldırı sırasında 78. katta bulunduğunu da söyleyelim. Nişanlısı ise ne yazık ki diğer kulede yaşamını yitirmiş. Esteve, her fırsatta bu saldırıyı canlı bir şekilde atlattığının vurguluyor. Hem de bu fikre öylesine bağlanıyor ki 9 Eylül saldırısından sağ kurtulanların kurduğu bir organizasyona başkanlık ediyor. Ancak problem tam da burada başlıyor! 9 Eylül saldırısı yaşandığı sırada Esteve bırakın ikiz kulelerde olmayı, Amerika’da dahi değil. Peki bu kadının emeli ne ve neden ortaya böyle bir iddia atıyor?

7. Dreams of a Life

Joyce Carol Vincent, 2003 seneninde Londra’daki dairesinde can verdi. Ancak bu vaziyet, üç sene süresince fark edilemedi. Vincent, faturalarını ve kirasını otomatik olarak ödüyordu. Dolayısıyla kimse yokluğunu anlamadı. Cesedi bulunduğunda hemen hemen iskelet halini almıştı. İşin üzücü yanıysa cesedinin yanında sahibine gitmeyi bekleyen bir hayli yılbaşı armağanı bulunuyordu.

8. Evil Genius

Kokrunç belgeseller arasında sanki bir klasik! Takvimler 2003 senenini gösterdiğinde Brian Wells ismindeki bir pizza kuryesi, boynuna bomba bağlı bir şekilde bir bankayı soydu. Wells, başkalarından talimat aldığını ve bu talimatlara uymassa boynundaki bombanın patlayacağını söyledi. Öyleyse gerçek suçlu kimdi?

9. Haunters: The Art of the Scare

Korkunç belgeseller arasında değişik bir tercih arayanları buraya alalım! Dünyanın en tanınmış perili hanelerine ışık tutan bu belgesel, paranormal aktivitelere karşı tertemiz bir bakış açısı edinmenizi sağlayacak.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Köşede Kalmış Bağımlılık Yaratan 7 Netflix Dizisi

Vücudunuz Hakkında Bilmediğiniz 7 Gerçek