in

Son Zamanların Favori Sitcom Dizisi: Schitt’s Creek

2015 seneninde yayınlanmaya başlayan ve toplamda 6 sezondan oluşan Kanada yapımı sitcom dizisi Schitt’s Creek, 72. Emmy Ödülleri‘ndeki adaylıkları ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Bir gün evvel 72. Emmy Ödülleri tertip etti ve ödüller sahiplerini buldu. Geceye damga vuran dizi ise Schitt’s Creek oldu. Başarılı dizi, komedi dallarındaki tüm ödülleri kazanarak bir rekora imzaladı. 72. Emmy Ödülleri’ni domine eden yapım, toplamda 9 ödül aldı. Hal böyle olunca herkes diziyi merak etmeye, hem de hemen izlemeye başladı. Bu yüzden eğlendiren dizinin konusunu, oyuncularını ve ayrıntılarını anlatmak istedik. İşte Schitt’s Creek konusu, oyuncuları ve diğer tüm ayrıntılar…

Schitt’s Creek konusu

Dizi konusu gereği bir hayli enteresan ve eğlenceli. Dizi, ülkedeki en iyi ikinci video kiralama servisinin sahibi olan Johnny Rose ve ailesinin şirket yöneticileri tarafından dolandırıldıktan sonra tüm varlıklarını kaybetmesiyle başlıyor. Ailenin elinde kalan tek şey ise erkek çocukları David ile doğum gününde alay etmek için aldıkları Schitt’s Creek kasabası. Aile, bu kasabanın ismini dahi unutmuştu, ta ki bugüne kadar… Zira, devlet kağıt üzerinde değersiz olan bu mülke dokunmayınca aile kasabaya gitmeye karar verir.

Tek emelleri, kasabayı ellerinden geldiğince tertip edip en kısa vakitte satmaktır. Böylelikle satıştan kazandıkları para ile sıfırdan başlamayı amaçlarlar. Ancak bu o kadar kolay değildir. Başlangıç olarak otelde iki oda meblağlar ve bu müddette tek geçim kaynakları Johnny’nin işsizlik aylığıdır.

Dizi kısaca, lüks yaşamaya alışkın olan zengin bir ailenin tüm varlıklarını kaybettikten sonra küçük bir kasabada düşük bir gelir ile yaşamasını konu alıyor.

Schitt’s Creek oyuncuları

Dizide Amerikan Pastası’ndan tanıdığımız Eugene Levy, Rose ailesinin babası olarak karşımıza çıkıyor. Ailenin annesi rolünü Catherine O’Hara, erkek çocuğu rolünü Daniel Levy, kızı rolünü ise Annie Murphy üstleniyor. Ayrı olarak dizide Emily Hampshire, Noah Reid, Sarah Levy, Chris Elliott, Jennifer Robertson, Dustin Milligan, Karen Robinson, Tim Rozon, John Hemphill ve Steve Lund gibi bir hayli oyuncu rol alıyor.

Dizi kaç sezondan ve bölümden oluşuyor?

Schitt’s Creek toplamda 6 sezondan oluşuyor. İlk dört sezonunda 13, son iki sezonunda ise 14’er bölüm bulunuyor. Bölümler ise vasati 20 dakika sürüyor.

Daniel Levy, dizinin senaryosunu yazarken Reality TV’den esinlendi

Schitt’s Creek dizisinin yaratıcısı ve oyuncusu Daniel Levy, vermiş olduğu bir röportajda dizinin senaryosunu yazmadan önce çok fazla reality programı izlediğini ve bundan esin aldığını söyledi. Daniel Levy, her şeyini kaybeden zenginlere ne olduğunu ve kendine diziye şekil veren suali soruyor: “Kardashianlar, paraları olmadan da Kardashianlar olabilir miydi?”

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Ratched Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram Kamerası ile Casusluk mu Yapılıyor?