in

Ruh Eşinizle İlişkinize Mâl Olabilecek 7 Hata

1. Ruh eşinizden çok fazla şey beklemek

Her ne kadar yıllardır böyle lanse edilse de aslında ruh eşiniz sizi bitirecek biri değil. Onunla, birbirinizi bulduğunuz için her şey mükemmel gitmeyecek. Her ilişkide olduğu gibi siz de meseleler yaşayacaksınız. Bu yüzden her şeyin mükemmel olmasını beklememelisiniz.

2. Kendinizi tanımayı reddetmek

Ruh eşinizle bir ilişkiye başlamadan önce, aslında kendinizi tam manasıyla tanımanız, hatalarınızı gözden geçirebilmeniz gerekiyor. Ayrı olarak kendinize doğru şekilde güvenebilmeli ve kim olduğunuzu gerçek düzeyde anlayabilmelisiniz. Kendinizi sevmezseniz, başkalarının da sizi sevmesine nasıl müsaade edebilirsiniz?

3. Hayat önünüzde ilerlerken büyümeyi ve değişimi kucaklamayı reddetmek

Hepimiz bu hayatta büyümeye istekli olmalıyız. Değişim önleyebileceğimiz bir şey değil. Değişim ehemmiyetli ve kendimizi ondan önce ne kadar fazla tanırsak, o kadar çok fırsata sahip oluruz. Hayat inişler ve çıkışlarla doludur. Bu yüzden değişime direnmeyin, bir kapı kapandığında ötekisi her vakit açılır.

4. Suçlama oyununu çok sık oynamak

İşler yürümediğinde veya meseleler ortaya çıktığında tüm suçu karşınızdaki kişiye yüklemek yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri. İlişkiler asla kolay değildir ve iki taraf da hata yapabilir.

5. Geçmişi bir kenara bırakmayı reddetmek

Geçmişi geçmişte bırakmak gerekir. Onu ardınızda bırakamadığınızda önünüze açılan yolları da göremezsiniz. Gelecek, ondan ne anladığınıza göre değişir.

6. Olayların veyahut sözlerin negatif istikametlerine odaklanmak

Negatif şeyler, odak noktanız olmamalı. Olayların iyi tarafını görmeye çalışmalısınız. Bu şekilde, hem ruh eşinizi kaybeder, hem de kendinizi hırpalarsınız. Pozitif şeyler her zaman çevremizde, yalnızca onları görmeyi bilin. Her negatif düşüncenizde bunu pozitif sürümüyle değiştirin.

7. Başkalarının sözlerini çok derinlemesine dinlemek

Diğer insanlar ilişkinizi sizin gibi anlayamazlar. Her şeyi olduğu gibi göremezler. Bu yüzden tavsiye alsanız dahi, başkalarının fikirlerini ve sözlerini benimsememenizde yarar var. Tabii ki aitiz toksik bir hal aldıysa, duygusal şiddet ya da fiziksel şiddet görüyorsanız bu vaziyet başka… Karşınızdaki kim olursa olsun, size bu şekilde davranamaz, bunu unutmayın.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Britanya Kütüphanesi

İtalya Rüzgarları Estirecek En Güzel Pizza Tarifleri