in

Oreo, Bisküvileri İçin Kıyamet Deposu İnşa Etti

Popüler bisküvi üreticisi Oreo, ikonik bisküvilerini olası bir asteroid çarpmasından savunmak için Kuzey Kutbu yakınlarına bir kıyamet deposu yaptı. Depoda Oreo bisküvilerine ek olarak süt tozu ve bisküvilerin tarifi bulunuyor.

Dünyanın geri dönüşü olmayan bir abuhava farklığına doğru sürüklendiği, üstüne bir de global pandeminin patlak verdiği şu günlerde ananesel reklam stratejileri eskisi gibi iyi çalışmıyor. Firmaların artık reklamlarını sosyal medyadan yürütmesi gerekiyor. Bu vaziyetin farkında olan Oreo da dahice bir reklam fikriyle bisküvilerini asteroid çarpmasına karşı dahi savunacak bir kıyamet deposu yaptı.

Arasında tatlı bir krema dolgusunun bulunduğu iki bisküviden oluşan Oreo, tüm dünyada oldukça popüler. Şirket, bu popülerliğini artırmak için Kuzey Kutbu’nda dünyanın dört bir yanından 930 binden fazla tohumun depolandığı Küresel Tohum Deposu’ndan esinlenerek kendi Küresel Oreo Deposu’nu yaptı.

Küresel Oreo Deposu ile ilgili geçtiğimiz aylarda bir reklam filmi de yayınlayan Oreo, depoyu bisküvilerini ve tarifi geçtiğimiz pazartesi günü Dünya’ya en yakın geçişini gerçekleştiren ve seyyaremize çarpma rizikosu bulunan 2018 VP1 asteroidinden savunmak emeliyle yaptığını söylüyor.

Tıpkı Küresel Tohum Deposu gibi, Oreo’nun deposu da ticari havayollarının uçtuğu en kuzeydeki nokta olan Norveç ile Kuzey Kutbu arasındaki Svalbard takımadasına yerleştirildi. Deponun içerisinde Oreo bisküvilere ek olarak süt tozu ve bisküvilerin tarifi bulunuyor. Depoda bulunan malzemeler, aşırı hava şartlarına, neme ve havaya karşı dayanmaları için mylar film ile kaplandı.

Bisküvi üreticisi, lezzetli atıştırmalıkların “asteroid tehdidi geçene kadar” kasada kalacağını söylüyor. Şirket ayrı olarak en kötü senaryo için Oreo deposunun apsislerini da paylaştı. 78 ° 08’58.1 K, 16 ° 01’59.7 ″ D apsislerinde yer alan depo, Svalbard Küresel Tohum Deposu’ndan çok da uzakta bulunmuyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Karanlık Maddeyi Gözlemlemek İçin Yeni Bir Yöntem Keşfedildi

Dünya Çapında Koronavirüs Vakaları 50 Milyonu Aştı