in

Metrobüste Rahat Bir Yolculuk Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler

Şimdi büyük büyük attık başlığı fakat aslında yok öyle bir şey. Metrobüste rahat yolculuk yapmak -gece 2’de binmek dışında- olanaksız. Bizimkisi kendinizi camdan fırlatma kıvamına gelmemeniz için birkaç teklif olacak yalnızca.

Büyük de bir çelişkisi yok değil bu meretin. Laf söylemeyeni yok ama “yiğidin lastiğini patlat hakkını ver” trafikte geçirdiğimiz müddeti oldukça kısaltıyor.

Özetle; ne onunla ne onsuz bu yolculuk inan huzursuz! rumuz: ListeList

Fizik mühendislerine diploma yırttırın

Bilinen bu metrobüsün 3 kapısı var ve bıyığı güzel kendisi güzel sürücü abiler her seferinde durağın aynı metrekarelerinde duruyor. Size de geriye metrobüsün kapısının tekabül ettiği metrekarenin önünde beklemek düşüyor. Hesaplama ile ilgili çok mu kötüsünüz veyahut önceden metrobüse binmediniz mi? Dert değil. Durağa geldiğinizde gördüğünüz ilk kalabalığın arkasına yerleşin. Zati bu yöntem çözüleli çok oldu.

Gladyatör teyzeleri takip edin

Eskilerin hükümet gibi kadın lafının hakkını verir bu teyzeler. Normal otobüste olsalar yavaş ve sakin adımlarla kendilerine yer verecek gencin göz bebeklerini süzerler fakat konu metrobüs olunca yer verebilmek olanaksız tabi. İşte bu teyzeleri takip edin. Durağa gelir gelmez tanıyacaksınız zati. Ellerinde okkalı bir çanta, yalnız yürüyen üniversiteli talebe görmüş Unicef gönüllüleri gibi beklerler. Algıları her daim açıktır. Metrobüs durağa yaklaşırken siz de onlara doğru yakınlaşın. Takip mesafesini savunacak şekilde arkalarından ilerleyin. Onlar yolu sizin için açacaklardır. (bkz: Trafikte ambulans görmüş taksi sürücüsü)

Kulaklıklıdan uzak durun

Sabahın köründe kalktınız, ehemmiyetli bir toplantınız veyahut finaliniz var. Gözünüzden uyku, beyninizden gece gördüğünüz düş akıyor. Duymak veyahut uğraşmak istediğiniz en son şey sevmediğiniz bir müziği kulaklıktan(!) halka açık dinleyen biri olabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat sabahın köründe size ilkokuldaki sevgilinizi bile anımsadabilecek acı yüklü bir şarkıdan uzak durmak en mantıklısı.

Gerginlerle aynı metrobüse dahi binmeyin

Tüm metrobüs yolcuları arasında bir grup var, sanırız sosyal hayatta da görüşüyorlar. Bu gergin arkadaşlar, metrobüse girer girmez homurdanmaya, kafayı sağa sola çevirmeye başlarlar. Bir kere onların ayakta, diğerlerinin oturuyor olmasına(biz görmedik) kıldırlar inceden. Hemen hemen şoförü bile “biz burada sıkışık depişik gidiyoruz, sen rahat rahat oturuyorsun” şeklinde fırça atabilirler. Siz siz olun bu arkadaşlardan uzak durun. Alan muharebesine dönmesin ortalık.

Gazetelinin yanından ayrılmayın

Biliyorsunuz Türkiye’de gazete okuma oranı, şayet gazeteyi yanınızdaki tutuyorsa yüzde 90. Hele bir de yolculukta tutuyorsa yüzde 100. O yüzden metrobüste karar vermeniz şart olan o saniyenin onda birini gazeteliyi bulmakla harcayın. Küçük bir ikaz: “Sayfayı değiştirsene arkadaşım bitirdim ben” demeyin. Yersiz oluyor çünkü.

Tutunacak bir dalınız olsun

Ne yapın ne edin bir yere tutunun. Sonra kendinizi “Dalgalandım duruldum düştüm hemen peşinden yoruldum” şarkısını mırıldanırken bulabilirsiniz.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Stanley Kubrick’in Ödüllü 5 Filmi

Osmanlının En Uzun Süre Hüküm Sürdüğü 5 Yer