in

İlişkilerde Sorunlara Sebep Olabilecek 7 Romantik Cümle

Yeni bir ilişkiye başlarken, içimizde tarif edemediğimiz bir heyecan hissederiz. Bu heyecanla beraber sanki romantizmin doruklarına çıkarız. Hayat toz pembe görünür, tüm sesler kulağımıza güzel gelir, sokaktaki tüm kedileri sever, karşılaştığımız her insana gülümseriz… Tabii ki bu sevginin iyi halidir. Ancak ara ara kontrolü kaybedip partnerimize aşırı uçlarda tümceler kurabiliriz. Siz o an fark etmezsiniz lakin bu tümceler ilişkinizde ehemmiyetli meselelere yol açabilir ve karşı tarafı ürkütebilir. Dahası siz de bu tarz tümceleri partnerinizden duyduğunuzda arkasındaki niyeti kontrol etmelisiniz. İşte ilişkilerde ehemmiyetli meselelere yol açabilecek 7 romantik tümce…

1. “Sen olmasaydın ben bir hiçtim.”

Bu tümce ciddi bağımlılık meselesinin bir göstergesi. Bunu size söyleyen kişi, hayatında siz olmadan hiçbir şey olmayacağını hisseder. Size gerekenden fazla bağlanırlar ve siz olmadan sanki hiçbir şey yapamazlar. Ayrıldığınızda ise size takıntılı olmaları an sorunudur. Birini var olma nedeni olarak görmek, şu an farkında olmasanız dahi aslında son derece toksik bir davranıştır.

2. “Hayatımda beni sahiden mutlu eden tek şey sensin.”

Bu tümce ise romantik bir tümce gibi gözükse de aslında beraber olduğunuz kişinin size muhtaç olduğunu gösterebilir. Kendi içinde mesut olmayan kişi, bu mutluluk eksikliğini sizinle bitirir. Dolayısıyla sizden beklentileri de oldukça yüksektir. Bu yüzden vakit içerisinde sizden talepleri de fazlalaşabilir.

3. “Senin için yeterince iyi değilim.”

Bu tümce ise partnerinizin aslında sizin tarafınızdan yeterince takdir edilmediğini gösterir. Onun iyi, güzel/yakışıklı, akıllı olduğunu söylemenizi bekliyor olabilir. Aslında ona bu konuda bir garanti vermeniz gerekmiyor. Ancak bu tümceyle sanki bunu yapmak zorundaymışsınız gibi sizi baskı altında hissettirebilir. Ancak bu sizin meseleniz değil, tamamiyle onun kendini nasıl gördüğüyle alakalı. O nedenle sizi negatif etkilemesine müsaade etmeyin.

4. “Olduğun gibi mükemmelsin.”

Elbette, olduğunuz gibi kabul edilmek istiyorsunuz fakat bu arada uygun gördüğünüz şekilde değişebilmelisiniz. İnsanlar olarak daimi yeni şeyler öğrenip kendimizi geliştirebiliriz. Hayatımızda değişimler yapmak isteyebiliriz ancak “Sen olduğun gibi mükemmelsin” tümcesi değişim için istediğimiz cesarete mani olabilir. Partneriniz sizin büyümenize, gelişmenize müsaade etmiyor ve bunu desteklemiyorsa, bu ilişkide ciddi bir problemdir.

5. “Daha önceki sevgililerimden çok daha iyisin.”

“Daha önceki sevgililerimden çok daha iyisin”. Bu tümce katiyen romantik bir tümce değil. Siz söylerken oldukça romantik olduğunu düşünebilirsiniz ancak sevgililerimizi katiyen eski sevgililerimizle karşılaştırmamalıyız. Herkes birbirinden farklıdır. Tabii ki ister istemez yeni ilişkinizi eskisiyle karşılaştırabilirsiniz ancak bunu dışa vurmanız gerekmez. Diğer taraftan, her aitin özel anları farklıdır, her kişinin sevme şekli de farklıdır. O yüzden beklentilerinizi veyahut doğrularınızı daha önceki ilişkileriniz ile sınırlamayın. Bırakın hayatınızdaki bu yeni kişi, size mutluluğun yeni bir yolunu öğretsin.

6. “Beni seviyorsan……..”

Partneriniz sizi asla yapmak istemediğimiz şeyleri yapmaya zorlamamalı. Bu tür bir ültimatomla karşı karşıya kalıyorsanız arkanıza bakmadan kaçmanız gerekir. Sevginiz bir koşula bağlanmamalı. Ona hayır demeniz, onu sevmediğiniz mananına gelmiyor, bunu kabullenmesi gerek.

7. “Tüm zamanımı seninle geçirmek istiyorum.”

İnsanlar olarak kendimizle baş başa kalabileceğimiz zamanlara da ihtiyaç duyarız. Elbette sevgiliyle zaman geçirmek keyiflidir. Ancak bazen insanlar yalnız kalmak ve bir köşeye çekilmek isteyebilir. İlişkilerde şahsi alanın savunması çok ehemmiyetlidir. Ancak partneriniz bunu anlayışla karşılamıyorsa, bu noktada bir durup düşünmek gerekir.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

70 Bin Kişiyi İnfaz Eden İngiltere Hükümdarı: Kral VIII. Henry

7000 TL'ye Aldığı Hurda Tofaş'ı 70 Bin TL'ye Sattı