in

Her Evde Bulunması Gereken En Temel Aletler

Son zamanlarda hane işleri için tesisatçı veyahut elektrikçi çağırmayı seçenek ediyoruz. Ancak bazı vakit öyle minik problemlerle karşılaşıyoruz ki başkalarını yorduğumuza değmiyor  Böyle anlarda hanenizde çeşitli aletler ve takım çantası bulundurmak, hem vakitten hem de paradan tasarruf etmenizi sağlıyor. Tabii yüzlerce çeşit alet olduğunu düşünürsek hangilerini satın almanız gerektiği ile ilgili kafa karışıklığı yaşamanız normal  Her hanede bulunması şart olan en temel aletleri ve en kullanışlı takım çantası çeşitlerini seçtik. İşte küçük problemlerde kurtarıcınız olacak aletler ve takım çantaları…

WD-40

Konu takım çantası malzemeleri olduğunda WD-40 spreyleri atlamak olmaz! Çok emelli bir pas sökücü olan bu spreylerin tam tamına 2 bin kullanım alanı mevcut  Metal tamirat aletlerinden bisiklet zincirlerine, gıcırdayan kapı ve yataklardan demir döküm tavalara dilediğiniz bir hayli eşyayı bu spreyle temizlemeniz ve onarmanız olası.  

Tamir bandı

Hemen hemen her işte kullanabileceğiniz başka bazı çantası eşyası da tamir bandı. Yama, bağlama ve mühürleme için kullanabileceğiniz bu bantlar; sıcak, soğuk, ıslak veyahut kuru demeden kullanılabiliyor. Bilhassa borulardaki yırtıklar için birebir

Ayarlı pense

Sap bölümündeki vida sayesinde ayarlayabildiğiniz bu penseler, tuttuğunuz eşyayı sıkıca sarıyor ve kavrıyor. Bu sayede boru anahtarlarının, İngiliz anahtarlarının, tel makasın veyahut mengenin yaptığı işi tek bir aletle yapabiliyorsunuz. Başka bir deyişle takım çantası için olmazsa olmaz!  

Çatallı çekiç

Takım çantanız için yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri olan çatallı çekiçler, çivi çakmak ve kolay felaket işleri için oldukça ideal. Bilhassa çatallı bir çekiç seçmek, vidaları yerinden sökmenizi de kolaylaştıracaktır. Tabii seçeceğiniz çekicin hafif olmasında ve sentetik bir gövdeye sahip olmasında da yarar var!  

Tornavida çeşitleri

Kabaca düz ve yıldız olarak ayırabileceğimiz tornavidalar, her hanede bulunması şart olan tamirat eşyalarından biri. Yıldız tornavidalar ekseriyetle elektronik eşyalarda kullanılıyor. Bu yüzden düz tornavidalara göre çok daha ehemmiyetli. Tabii birkaç değişik boyutta düz tornavida edinmenizde de yarar var. Tornavida satın almak istiyorsanız en uygun ücretli seçeneklerin başında tornavida setleri geliyor. 

Metre

Takım çantanızda metre bulundurmak için onlarca sebebiniz var  En ehemmiyetli aletlerden biri olan metre, takım çantalarının olmazsa olmazlarından. Bizim teklifimiz en az 5 metrelik bir metre seçenek faktörüz istikametinde.  

Kurbağacık anahtar

Ayarlanabilir çenesi sayesinde anahtar numarasını bilmediğiniz vaziyetlerde kullanabileceğiniz bu aletler, takım çantalarının vazgeçilmezlerinden biri. Bilhassa banyo tamiratlarında seçenek edilen kurbağacık anahtarlar, patlayan borulara müdahale etmek için ideal.

Su terazisi

Şayet simetri hastalığınız varsa bu alet tam size göre  Raf çakmak veyahut tablo asmak için kullanabileceğiniz su terazileri; çivileri yanlış yere çakmanızı önlüyor.  

Darbeli Matkap

Şayet beton duvar delmek istiyorsanız bir adet darbeli delgi almanız koşul! Ancak seçeceğiniz matkap kaliteli ve uzun ömürlü olmalı. Ters takdirde paranızı çöpe atmış olursunuz  Ek olarak matkap seçerken ağırlığını ve çift istikametli çalışıp çalışmadığını da göz önünde bulundurmalısınız. 

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

31

En Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları

İlişkilerin İlerleme Aşamaları ve Süreleri