in

En Binmek İstemeyeceğiniz İETT Otobüsleri

500T: Monaco Kara Silahlı gücü’ndan daha kalabalık

Tuzla – Cevizlibağ arasında uzun yolculuk yapan, gidiş-dönüş sefer müddeti resmi rakamlara göre 240 dakika olan, İstanbul trafiği konuya dahil olunca bunu ikiye katlayan otobüs hattıdır. Hemen hemen bütün seferleri Monaco Kara Silahlı gücü’ndan daha kalabalıktır.

137: Bir dansözden daha kıvrak

Cumhuriyet köyü – Riva – Beykoz hattında seyir eder. Küçük ölçekli haritada, gittiği rota gereği bir dansözden daha kıvraktır.

16K: Susurluk’ta mola keyfi

Kadıköy-Sultanbeyli arasında hizmet veren 16K, bilhassa akşam saatlerinde rahat bir yolculuk vaat eder. Trafik gereği uzun süren yolcuda Susurluk’ta verdiği 20 dakikalık mola yolcuların 16K’yı seçenek etmesinin en büyük etkenlerinden biridir.

97: Mucizeler Kumpanyası

Güneşli-Beyazıt yol güzergahında yer alan 97 sefer sayılı otobüs, dövüşü gürültüsü bir yana mucize dolu seferleriyle de dikkat çekiyor. Otobüs Şirinevler’e geldiğinde daha fazla yolcuyu nasıl aldığı ise, tam bir mucize. Sizdeyiz İsviçreli Bilim insanları.

31: Güzeller içinden bir seni seçtim

Yenibosna – Yenikapı arası git-gel yapar. İsiminin değişmesine değin imza kampanyası tertip ettiğine dair söylentiler vardır.

15F: Sürücü koltuğunda Michael Schumacher

Beykoz – Kadıköy arasında uçar. Uçar diyoruz zira kalabalık olduğu kadar hızlı olmasıyla bilinir. İETT’nin bu hem de verdiği sürücüleri özel kabiliyet imtihanıyla aldığına konusunda söylentiler söz konusudur.

21U: İETT’nin kuyruklu yıldızı

Kadıköy – Uğur Mumcu Mh. arası yolcununu bitiren 21U, yolculuk öncesi oluşturduğu kuyruk sayesinde İETT’nin kuyruklu yıldızı olmaya hak kazanmıştır. Her şey iyi hoştur fakat uzun kuyruk yüzünden yanlış otobüse binen yolcuların vaziyeti nahoştur, üzücüdür.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Dünya Miras Listesi’nde Yer Alan En Güzel 7 Şehir

Çeşit Çeşit Osmanlı İşkencesi