in , , , , ,

Dünyanın En Ünlü 10 Komplo Teorisi

11 Eylül 2001 

11 Eylül birçok insan için elbette son derece trajik bir tarih olarak kayıtlara geçti. Washington’da bulunan dünya ticaret merkezine çarpan ve bir grup radikal İslam örgütü tarafından kaçırılmış olduğu iddia edilen uçaklar büyük bir felakete sebep oldu. Bu olayın ilk günlerinden başlayarak tüm suçlamalar, Amerikan hükümeti başta olmak üzere tüm dünya medyası tarafından El Kaide’ye ve onun üzerinden tüm İslami örgütlere yöneltildi.

Ancak bugün birçok insanın düşüncesi, bu saldırının Amerikan hükümeti tarafından düzenlendiği ve Amerika’nın bu sayede İslam coğrafyalarına düzenlemek istediği saldırıları halkı gözünde haklı çıkartmaya çalıştığı yönünde. Bugün sadece küçük bir internet araştırması sonucunda siz de bu görüşü destekleyen hayli ikna edici kanıtlar, belgesel ve her türlü içerik bulabilirsiniz. 


HIV – AIDS Virüsü

HIV Virüsü menşei ile alakalı bir çok söylenti bulunmaktadır. Bu iddia’lar dan en ünlüsü HIV Virüsünün CIA tarafından Pentagon için özel üretilmiş bir silah olduğu yönünde idi. Bu komplo teorisindeki amaç ise düşük sınıflara mensup Amerikan vatandaşlarını ve Amerikada yaşayan Afrika kökenli insanları yok etmek idi.

Bilim adamlarının düşünceleri ise farklı, Onlar Virüsün 1930 yıllarında Afrikada ortaya çıktığı ve sonrasında maymunlar ve insanlar aracılığı ile dünyaya yayıldığını ifade ediyorlar.


Elvis Presley Ölmedi

1977 yılında hayatını kaybeden Elvis Presley’in birçok hayranı onun ölümünün uydurma bir haberden ibaret olduğuna ve bir adada inzivaya çekildiğine inanıyordu. Presley’in hayranları, O’nun gerçek ölümünün 1990’lı yılların ortasında olduğuna inancını taşıyor.


Küresel Isınma Yok

Dünyanın en büyük komplo teorilerinden bir tanesi de Küresel Isınma ile alakalı. Dünya üzerine yer alan birçok insanın iklim değişikliğinden şüphe duyduğu bilinmektedir. Bu insanlar İnsan eliyle yapılan küresel ısınmanın dünya nüfusunu daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir yönetim getirmek için tasarlanan bir komplo teorisi olduğuna inanıyor. Bu şüpheci kesim, geçen seneden beri küresel ısıda düşüş yaşandığını ve 1998’den bu yana ısıdaki yükselmenin sabitlendiğini delil olarak ortaya koymaktadırlar.


51. Bölge Rosswell Olayı

Rosswell olayı bugüne kadar en çok konuşulan UFO olaylarının başında geliyor. Hatta Rosswell olayı o kadar çok ses getirdi ki, yarattığı karışıklık “Roswell Sendromu” olarak adlandırıldı. Her şey 7 Temmuz 1947’de RAAF (Avustralya Hava Kuvvetleri) personelinin New Mexico yakınlarında bir çiftlik üzerinde uçan “çay tabağına benzer bir cismi” rapor etmesiyle başladı. Ardından Amerika Birleşik Devletleri bu cismin bir balon olduğunu açıkladı. Amerikan hükümetinin bu pek de tatmin etmeyen garip açıklaması birçok komplo teorisinin üretilmesine yol açtı.

Genel kanı bu uçan cismin bir uzay gemisi olduğu, tespit edildikten kısa bir süre sonra teknik bir aksaklıktan dolayı yere düştüğü ve içinde bugüne dek rastlanılmamış yaşam formlarıyla karşılaşıldığı yönünde gelişti. Bugün teorisyenler arasındaki genel kanı, dünya dışı bu yaşam formlarının Las Vegas yakınındaki 51.Bölge’de saklandığı. Bunun yanında bu teorinin birden çok görgü tanığı ve şahit tarafından da desteklendiğini söylemek gerek.


Prensesi Diana Suikasti

Kraliyet Ailesinin ünlü prensesi Diana 31 Ağustos 1997 yılında bir araba kazasında hayatını kaybetti. Aynı arabada prensesle birlikte seyahat etmekte olan erkek arkadaşı Dodi Fayed ve şöför Henri Paul da hayatını kaybedenler arasındaydı. Prensesin ölümü tüm dünyadan sevenlerini yasa boğdu. Çoğu kişi bunun bir suikast olduğuna inandı ve bununla ilgili birçok komplo teorisi üretildi.

Bunların en ünlüsü Fayed ile olan ilişkisine onay vermeyen kraliyet ailesinin MI6 (istihbarat örgütü) eliyle Prenses Diana’yı ortadan kaldırmış olmasıdır.


Turgut Özal Suikasti

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 17 Nisan 1993’te hayatını kaybetti. Özal’ın ölümünün ardından birçok konu tartışıldı. Özal’ın ölümünden sonra eşi olan Semra Özal “Eşim büyük Türk birliğini gerçekleştirmek istiyordu. Bu nedenle öldürüldü” dedi. B söylemler Turgut Özal’ın ölümünün bir cinayet olduğu söylentilerini güçlendirdi. Konu hakkında araştırma yapan savcılık, Özal’ın ölümü hakkında takipsizlik kararı verdi. Bunun yanı sıra ölümünden 5 yıl önce Turgut Özal’a 18 Haziran 1988 Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu’nda Anavatan Partisi’nin 2. Olağan Kongresi’nin düzenlendiği sırada da suikast girişiminde bulunulmuştu.


Aya Ayak Basılmadı

Bu komplo teorisine göre aslında NASA’nın aya ayak basma projesi hiçbir zaman gerçekleşmedi. Yani insanoğlunun aya ayak basması dünya çapında yapılmış tatsız bir şakaydı sadece. Teorisyenlerin iddiasına göre aya çıkıldığı iddia edilen tarihte NASA’nın elinde bunu yapabilecek kadar gelişmiş bir teknoloji mevcut değildi. Bu nedenle NASA Stanley Kubrick yardımıyla son derece gerçekçi bir film hazırladı ve tüm dünyaya bunu servis etti.

Teorisyenlerin elini güçlendiren en önemli bulgulardan bir tanesi ise Edwin Aldrin tarafından aya dikilen Amerikan bayrağının bu esnada dalgalanıyor oluşuydu. Çünkü ayda dünyamızdaki gibi bir rüzgâr bulunmuyor. Daha çok tam tersi biçimde vakum etkisi olarak adlandırabileceğimiz bir durum söz konusu.


Reptilian Irkı (Sürüngen Uzaylılar)

Reptilian teorisinin sahibi ünlü komplo teorisyeni David Icke, şekil değiştirme yeteneğine sahip bu sürüngenimsi uzaylıların istedikleri politikacının şekline bürünerek dünyanın kontrolünü ellerinde tuttukları teorisinin mimarı! Bugün tüm dünya tarafından tanınmış güçlü politikacıların bu sürüngenimsi uzaylılar ırkına mensup olduğunu da iddia ediyor. Tezini; Sümerlere, Anunnakilere, Antik Mısıra dayandırıp biraz da İllüminati ve dünyayı yöneten gizli güçler ile harmanlayıp tezini güçlendiriyor. Konu hakkında birçok kitap yazmış  ve bir hayli  inananı var.


Düz Dünya Teorisi

Dünyanın yuvarlak olduğunun son 500 yıldır kabul edildiğini ve bunu öne sürenlerin tamamının mason olduğu iddia edip, NASA ve diğer Uzay Ajanslarının paylaştığı fotoğrafların bilgisayar ortamında hazırlandığını savunuyorlar. Aslında dünya tepsi gibi düz ve karaların etrafı buz dağları ile çevrili olduğuna inanıyorlar. Dünyanın sabit olduğu, güneş ve ayın dünyanın etrafında dönüdüğü varsayılıyor, eğer dünya dönseydi zıpladığımız zaman aynı yere düşmezdik diyorlar.

Kaynak: 1 23

[zombify_post]

Yazar East

Control+Alt+Delete Komutunu İcat Eden Yazılımcı “Dave Bradley”

Dünyanın En Yalnız Canlısı “52 Hertz”