in

Doğru İnsanı Bulmak Mı? Bir İlişki İçin Emek Harcamak Mı?

Küçük yaşlardan beri çoğumuz doğru kişiyi bulmamız gerektiğini duyuyoruz. Etrafımızdaki insanların da söylemleri ekseriyetle bu şekilde. Peki doğru kişi nedir? Daimi iyi anlaştığınız hiçbir zaman tartışmadığınız kişi mi? Yoksa bir şeyler için beraber emek verip, birlikte huzurlu ve mutlu bir ilişki yaptığınız kişi mi? Bu konuda yapılan bir araştırma “doğru kişiyi aramanın” pek de sıhhatli olmadığını gösterdi. Araştırmaya göre buna enerji harcamak yerine karşılıklı olarak birbirinizi sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizi geliştirebilirsiniz. Bir ilişki için emek harcamak size çok daha fazla şey katabilir. Bir ilişkiye emek vermenin bize kattıkları nedir?

1. Partneriniz de siz de bir ilişkide değişirsiniz

Hepimizin başkalarına acayip gelebilecek değişik kişilikleri var. Ancak bir ilişkide, partneriniz de siz de birbirinizden bir şeyler öğrenebilirsiniz ve ikiniz için ideal bir aitin temellerini oluşturursunuz. Bu da ilişkinizi ve aranızdaki bağı güçlendirir. Vakit içerisinde tartışmalarınız olsa dahi kesinlikle bir ortak noktada buluşabilirsiniz.

2. Değişik kişilikler, ilişkiyi daha enteresan hale getirir

Fertler olarak karakterlerimizdeki farklılıklar, her ilişkiyi heyecan verici, dinamik ve daha aktif yapan şeylerin başında geliyor. Dışadönük ve daha içe kapanık olan başka bir deyişle birbirleriyle tam ters özelliklere sahip çiftler, birbirlerinden değişik şeyler öğrenebilirler. . Bir takım çiftler benzer aktiviteler bularak, beraber daha keyifli zaman geçirebilirler. Ancak rastgele bir ortak alaka alanı bulamasanız dahi, yeniden de ilişkinize devam edebilir ve duygusal yakınlığınızı sürdürmek için birbirinizden güç alabilirsiniz.

3. Bir ilişkiyi sürdürmek, daha fazla güven ve sevgi yapacağınız mananına gelir

Yanınızda sizi sonuna kadar destekleyeceğine güvenebileceğiniz biri varsa, belirlediğiniz rastgele bir hedefe erişmek için motivasyona sahip olursunuz. İlişkinizin ilerledikçe, geçmiş başarılarınızın üzerine yeni başarılar yapmaya devam edersiniz. Netice olarak, sevginiz güçlenecek ve partnerinizle aranızda, romantizm, mutluluk, sıcaklık ve umut dolu bir ilişki olacak.

İşler tasarıladığınız gibi gitmese dahi, bu vaziyeti düzeltmek .k daha kolay olacak. Anlayışlı bir partnerle yalnızca motivasyonunuz yüksek olmayacak, iyi bir enerjiye sahip olduğunuz için karşınıza daha fazla fırsat çıkacak, daha çok eğlenecek ve hem de daha fazla para kazanabileceksiniz.

4. Sıhhatli bir ilişki için mücadele etmek, daha iyi iletişime yol açar

Küçük dövüşler, her şeyi geride bırakıp, sizinle dövüş etmeyecek doğru kişiyi bulmak için bir sebep değil. Her çift kavga eder ve ara ara kavga ediyorsanız, bu bir mesele olmamalı. Bunun nedeni, ise sıhhatli bir ilişki için tartışmaların olması gerektiğini. Birbirinizle iletişim kurup farklı fikirleri birbirinize açarsanız, nihayetinde birbirinizin fikirlerine saygı duymayı öğrenirseniz. Tartışmalar, size nasıl hissettiğinizi izah talihi verebilir, yakınlığınız güçlenir ve hatta partneriniz ile ilgili daha fazla şey öğrenirsiniz. Ancak, tartışmanın hudutları olduğunu unutmayın. Bu vaziyet toksik davranışlara ve psikolojik veya fiziksel istismara sebep olmamalıdır.

5. Partnerinizle ilgili tüm iyi ve kötü şeyleri zati biliyorsunuz

Yeni bir ilişkiye başlamak, partnerinizin kişiliğini öğrenmeye başlamanız ve çok sevmediğiniz şeylere tahammül etmeye başlamanız gerektiği mananına geliyor. Birbirinizi yeni yeni tanımaya başlarsınız ve aslında her şeyi yeni baştan inşa edersiniz. Ancak varolan ilişkinizi devam ettirmek, aslında karşınızdaki kişiyi tanıdığınız için birbirinizi daha iyi anlamanız demektir. Aslında var olan ilişkinizde, yeni biriyle uzun müddet inşa faktörüz şart olan bir romantizm, samimiyet ve açıklığa sahipsiniz.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Öğrendiğiniz İçin Üzüleceğiniz 16 Tarihi Fotoğraf

Köşede Kalmış Bağımlılık Yaratan 7 Netflix Dizisi