in

Vebitcoin'de Sular Durulmuyor:

Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeyi durdurduklarını izah eden Vebitcoin isimli borsada  yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. DHA’nın edindiği bilgilere göre Vebitcoin mağduru olduğunu söyleyen kişilerin sayısı, yalnızca Diyarbakır’da 300. Bu kişiler, toplamda 200 milyon TL’den söz ediyor. Ayrı olarak hesaplar, bir ay önce bloke edilmiş.

Geçtiğimiz günlerde kepenkleri kapatarak sektörden çekildiklerini Duyuran .Vebitcoin isimli kripto para borsası konusunda ehemmiyetli bir gelişme yaşandı. Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından yapılan araştırmalara göre mevzubahis borsa, yüklü miktarda para bulunan hesaplara 1 ay önce bloke koyarak, insanların parasına çökmüş. Hem de müşterilerden bir tanesinin 16 milyon TL gibi devasa büyüklükteki bir cüzdanına bloke koyulduğu da edinilen bilgiler arasında. Diğer taraftan, sadece Diyarbakır’da yaşayıp Vebitcoin tarafından dolandırıldığını öne sürülen 300 kişi, 200 milyon TL gibi hiç de azımsanamayacak bir miktardan söz ediyor.

Aynı zamanda, 16 milyon TL’si sanki gasp edilen Vebitcoin yatırımcısı, konuyla alakalı bilgi almak için Muğla’daki şirket merkezine gitmiş. Bu ziyareti avukatı ile beraber gerçekleştiren müşteki, şirket merkezine dahi alınmadan Vebitcoin CEO’su İlker Baş tarafından tehdit edilerek gönderilmiş. DHA, o görüntülere de erişmiş olduğunu izah etti.

Erişilen mağdurlar bir kişiyle hudutlu değil. Bir grup mağdurun legal temsilcisi olan Esra Çevik, mağdurların umutsuz olduklarını, zira İlker Baş’ın üzerine hiçbir mal varlığının olmadığının bilindiğini söylüyor. Sürecin nasıl devam edeceğinin kendileri tarafından da bilinmediğini ifade eden avukat, mağdurlara yardımcı olabilmek için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtiyor.

İlker Baş neden kaçmadı?

Esra Çevik, İlker Baş’ın neden THODEX CEO’su gibi kaçmadığının sorgulandığını anımsadarak, Baş’ın neden teslim olduğunu da izah ediyor. Çevik’e göre hesapları boşaltan ve kendi üzerine de hiçbir mal varlığı bulundurmayan Baş, yasadaki boşluğu kullanarak paçayı sıyırmaya çalışmış. Ancak bu konuyla alakalı bir takım kanıtlara eriştiklerini söyleyen avukat, İlker Baş’ın Vebitcoin’deki hesapları bir bir boşalttığını, bu sürecin 23 Nisan’a kadar devam ettiğini ve boşaltma işlemini bitiren Baş’ın daha sonra teslim olduğunu dile getiriyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

THODEX Vurgununun Miktarını Açıklandı

Lucifer Dizisinin Merakla Beklenen Yeni Sezon Tarihi