in

Trendyol Büyümeye Devam Ediyor:

Pandeminin herkesi kırıp geçirdiği son zamanda, e-ticaret hızlı yükselişini sürdürüyor. Bilhassa COVID-19 pandemisinden etkilenen firmalar için Trendyol sahiden can suyu oldu.

Mevcut ortağı Alibaba’dan anapara arttırımı için 330 milyon dolar yatırım alan Trendyol’un şirket değerlemesi 11 milyar dolara çıktı. Reklam yatırımları sayesinde küçük esnafa sanki can suyu olan Trendyol, Türkiye’de e-ticaretin büyümesine de katkı sağlıyor.

Alibaba’nın Trendyol’dan %3 daha pay alması sayesinde firmada Nisan 2020’de 3.75 milyar dolar değerleme sahibiyken, bugün 11 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip. Türkiye’nin en değerli şirketleri arasına giriş yapan Trendyol, geleceğin en büyük perakende pazarı olarak gösteriliyor. İlk çıktığı günlerde yalnızca “küçük bir teşebbüs” olarak gösterilen firmanın bugün değeri gerçekten akılalmaz.

En büyük paydaş Alibaba

Alibaba.com yaptığı yeni yatırımla birlikte mevcut paylarını %86.5’e yükseltti. Demet Suzan Mutlu Üçok %6.96, Evren Üçok %5.55, Begüm Tekin 0.78, Zeki Kuvvetli Kaya %0.21 paya sahip. Böyle bir açıdan baktığınızda Alibaba.com şu anda Trendyol’un en büyük ve kuvvetli paydaşı olarak karşımıza çıkıyor. Trendyol.com halka arz edilir mi bilinmez ancak Alibaba.com’un yakında tüm payları almak isteyeceği net.Trendyol’un yemek sektörüne de adım atmasıyla birlikte perakende pazarındaki hissenini büyütmek istediği net. Bilhassa şu anda firmanın yeni bir yatırımcı turuna çıktığı biliniyor. Bu da firmanın daha fazla büyüyeceği ve paydaşlar arasında yeni bir dağılım yapılabileceğini gösteriyor. Şu anda Türkiye’nin en büyük perakende pazarını elinde tutan Trendyol gelecekte hangi noktaya doğru evrim geçirecek sahiden merak ediyoruz.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Elon Musk , Tesla Kazası Yorumu

Perseverance Mars'ta Oksijen Üretti