in

Ronaldo'nun Hareketi, Coca-Cola'ya 4 Milyar Dolar Kaybet

Ronaldo’nun EURO 2020’deki Macaristan mücadelesi öncesi medya toplantısında Coca-Cola şişerlerini önünden kaldırıp “Su için” demesi, gazlı içecek devine 4 milyar dolar kaybettirdi. Dünyaca tanınmış yıldızın mevzubahis hareketi için Coca-Cola tarafından ise daha bir izah gelmedi.

Lionel Messi ile beraber son 12-13 senede futbol denince akla gelen ilk iki isimden biri olmayı muvaffak olan Cristiano Ronaldo, alan içindeki kadar alan dışında attığı ‘gollerle’ de gündem olmayı muvaffak oluyor. Son olarak Euro 2020’deki Macaristan mücadelesi öncesinde mikrofonların karşısına geçen Ronaldo, gazlı içecekler hakkındaki düşüncelerini kameralar önünde göstererek sosyal medyada viral oldu.

Bildiğiniz gibi FIFA ve UEFA, resmi organizasyonları için pek çok firma ile sponsorluk anlaşması gerçekleştiriyor ve Coca-Cola da EURO 2020’nin sponsorları arasında bulunuyor. Pazartesi günü gerçekleştirilen basın toplantısı esnasında hemen önünde duran Coca-Cola şişelerinden rahatsız olan Cristiano Ronaldo, şişeleri kadrajın dışına koyarak kameralara elindeki su şişesini gösterip “Agua” (Su) demiş ve insanlara bir manada gazlı içecek yerine su içmelerini önermişti.

Ronaldo, gazlı içecekler tükettiği için erkek çocuğuyla tartıştığını söylemişti

Ronaldo’nun insan sıhhatine çeşitli zararları olduğu bilinen gazlı içeceklere karşı bu tutumu, sosyal medyada viral oldu ve 36 yaşında olan yıldız futbolcu türlü övgülerle karşılaştı. Ancak vücudunun en büyük anaparası olduğunu bilen ve sıhhatine en yüksek özenle dikkat ederek 36 yaşında dahi fiziki açıdan son derece kuvvetli kalmayı muvaffak olan Ronaldo, gazlı içeceklere karşı ilk defa tavır almıyor.

Bu konuda önceden de kimi izahlarda bulunan Ronaldo, en büyük çocuğu olan Cristiano Ronaldo Jr’ın ara ara bu ürünleri tükettiğini aktarırken; “Bazen ona kızıyorum zira Coca-Cola ve Fanta içiyor. Cips, patates kızartması gibi atıştırmalıkları yerken onunla tartışıyorum. Bundan hoşlanmadığımı biliyor” şeklinde konuşmuştu.

Ronaldo’nun Coca-Cola şişelerini ekrandan çıkarması, 4 milyar dolara mal oldu

Ronaldo’nun bu gazlı içecek karşıtlığı, EURO 2020’nin ana sponsorlarından Coca-Cola’ya 4 milyar dolara mal oldu. Pazartesi günü borsa açıldığında pay başına 56.10 dolar, toplamda ise 242 milyar dolar değeri olan Coca-Cola, Ronaldo’nun viral hareketinin hemen peşinden pay başına 55,22 dolar, toplamda ise 238 dolar değere geriledi. UEFA veyahut Coca-Cola, turnuvanın sponsorluk anlaşmalarına zarar verebilecek bu harekete karşı henüz bir açıklama yapmamış olsa da payların daha da negatif etkilenmesi halinde ufak çaplı bir ceza görebiliriz.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yeni Bir Köpek Balığı Türü Keşfedildi

Aşıda yaş sınırı 35’e indi: