in

SIRA DIŞI HOBİLERİ OLAN 7 FUTBOLCU

Andrea Pirlo, Peter Cech ve benzeri futbolculardan bahsettiğimizde, onları tüm zamanlarını futbola adayan insanlar olarak düşünürüz ki bu bir dereceye kadar doğrudur, ancak diğer tüm insanlar gibi, onların da kendi Hobileri var. Enstrüman çalmaktan dövme sanatçısı olmaya ve hatta kendi şarabını yapmaya kadar alışılmadık hobileri olan 7 futbolcuyu kontrol edeceğiz.

THEO WALCOTT

Kitap  okumak ve yazmak hakkında beslediği büyük tutku, birçok hayranı tarafından bilinmiyor. Fakat Theo Walcott, bugüne kadar 4 tane kitap yazdı ve her kitabında, T.J. isimli karakterin maceralarını anlattı. 32 yaşındaki kanat oyuncusu, 2011 yılında otobiyografik bir kitap olan ve kariyerini oldukça net bir şekilde anlattığı “Theo, Growing Up Fast” isimli kitabı da yazmıştı.

PETER CECH

Futbol dünyasında büyük bir iz bırakan efsanevi kaleci Peter Cech’in en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilen Cech, bazı insanlar için sürpriz olabilecek oldukça sıra dışı bir hobiye sahip. Adını YouTube’a yazarsak ve kariyerinde biriktirdiği tüm önemli noktalara göz atarsak, çok sayıda sanatçının sayısız şarkısına davul çaldığı bir videoyla karşılaşacağız. Davul çaldığı güzel bir video koleksiyonu bulabileceğimiz kendi kanalı bile var.

Bu bir hobi olsa da Cech, davul çalmanın el-göz koordinasyonunu uygulayarak onu daha iyi bir kaleci yaptığını iddia etti.

DANIEL AGGER

2006’dan 2014’e kadar Liverpool’da oynarken adını duyuran ve ağrı kesiciler yüzünden kariyerini erken bitiren Danimarkalı stoperin oldukça ilgi çekici bulduğum bir hobisi var. Dövmeleriyle tanınırken, neredeyse hiç kimse çoğunun kendi başına yapıldığını bilmiyordu. Marbella’daki evinde, artık emekli olan Agger, biriktirdiği parayla açtığı kendi dövme dükkanını işletiyor. 2013’te Danimarka’da kanalizasyon idaresi yapan KloAgger şirketine de çok para yatırdı, ancak bu başka bir zamanın hikayesi.

ANDREA PİRLO

Şimdiye kadar yaşamış en iyi futbolculardan biri olan Andrea Pirlo’nun bir hobisi var … basitçe söylemek gerekirse, ona yakışıyor. Bir İtalyan oyuncudan beklediğimiz gibi, Pirlo’nun hobisi şarap yapmaktır.

İlk duyduğumda, Pirlo’nun bir şarap üreticisi olduğunu kolayca hayal edebiliyordum. Her zaman sahada ve saha dışında klas bir futbolcuydu, bu yüzden futbol kariyerinin yanında oldukça sofistike bir hobiye sahip olmaya karar vermesi sürpriz olmamalı.

Pirlo, kendi şarabını üretip sattığı Kuzey İtalya’da kendi bağına sahip. Şarap yapımına olan sevgisinin, küçük bir çocukken Pirlo’nun hasada yardımcı olacağı bir bağa sahip olan büyükannesinden geldiğini belirtti. Hobisi sorulduğunda Pirlo şunları söyledi:

Küçüklüğümden beri hep şarap içtim ve annem benim için biraz suyla karıştırdı. Şarap hakkında okumayı, anlamayı, diğer bölgelerden ve diğer markalardan şarapları denemeyi seviyorum. “

RYAN GIGGS

Manchester United ın ikonik ismi ve günümüzde yardımcı teknik direktörü olan Ryan Giggs, takımı için 114 gole imza atmış bir isim. 40’lı yaşlarında Futbol oynamaya devam eden çok az sayıda futbolcudan biri olan Giggs, yoganın onu gençleştirdiğini ve bu sebeple de uzun süre sahalarda kalabildiğine inanıyor. Giggs tarafından hazırlanmış ve kişisel gelişiminiz üzerine odaklanan bir de DVD seti bulunuyor.

MICHAEL OWEN

Atlara olan ilgisi yüzünden ödüllere layık görülen ünlü oyuncu Michael Owen, atlarını yetiştirdiği birçok tesise sahip. 2013 yılında futbolculuk kariyerini noktalayan yıldız oyuncu, günümüzde tüm zamanını atlara ayırıyormuş. Söylediğine göre atlara olan sevgisinin para ile hiçbir ilgisi yokmuş, bu işi yalnızca zevk için yapıyormuş.

İngilizlerin eski milli futbolcularından Michael Owen, futbolculuk kariyerini sonlandırmasıyla ilgili olarak da, “Büyük at yarışlarını kazanabilmek için futbolculuk kariyerimi erken sonlandırdım” demişti.

GERARD PIQUE

Barça’nın yıldız oyuncusu, nasıl güzel vakit geçireceğini biliyor. Büyük ihtimalle birçok kişi, Gerrard Pique’nin hevesli bir poker oyuncusu olduğunu bilmez. İspanya ‘nın dünya kupasında yaşadığı kabusu, Las Vegas da poker masalarında sabahlayarak geride bırakabilmesi, bu adamın poker sevgisinin bir kanıtı aslında. Fakat söylenene göre, futbol oynamak konusunda

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Barselona'daki Sosyal Mesafesiz Konser Deneyinin Sonuçları

NASA,Venüs’e Geri Döneceğini Açıkladı