in

Müzik Yıldızları Hakkında 7 adet komplo teorisi

BRITNEY SPEARS ŞARKILARINI BAŞKASININ SÖYLEDİĞİ KOMPLOSU

Britney Spears’ın canlı performanslar sırasında şarkı söylemediği, bunun yerine playback tercih ettiği oldukça açık. Bununla birlikte, yeni bir teori, Spears’ın bazı albümlerinde de şarkı söylemediğini öne sürüyor. Teori, 2007’de Britney’nin psikolojik sorunlarının üst seviyeyi çıktığı ve saçlarını dazlak yaptığı dönemlere denk geliyor. Böyle bir karışık döneminde bu kadar başarılı bir albümü nasıl ortaya çıkardığını merak edenler için, albüm için şarkıyı yedek şarkıcısı Myah Marie’nin yaptığı, ayrıca Marie’nin bazı şarkıları söylemek için devreye girdiği iddia ediliyor. Her iki şarkıcı da bu iddiaları yalanlasa da, komplo teorisi internette canlı ve iyi durumda.

SİA’NIN BEYONCE TARAFINDAN KAÇIRILDIĞI

2016’da Sia’nın hayranlarından bazıları yıldızın Beyonce tarafından kaçırıldığına ikna olduklarında #SaveSia etiketi bir trend haline geldi. Her şey Sia’nın Beyonce ile çalıştıkları bir şarkı çalışması kampında olduğu sırada attığı attığı tweetlere hayranlarının başka anlamlar yüklemesi ile başladı ve hayranları bunun Beyonce’nin Sia’yı şarkı yazması için kaçırdığı, onu zindanda esir tuttuğu ve onu zorladığı anlamına geldiğine ikna oldular.Twitter’daki bir kişi, Sia’ya yardım etmek için FBI’ın Seattle ofisine tweet bile attı. Diğerleri, Sia’nın gitmesine izin vermesini talep ederek Beyonce aleyhinde konuştu.Bu çılgın teorinin bir başka parçası, Sia’nın, Beyonce’nin ona yaptığı şiddetin neden olduğu çürükleri örtmek için bu devasa perukları takmasıdır.

PRINCE’IN ÖLÜMÜNE SIMPSONLAR KEHANETİ

Prince Nisan 2016’da öldüğünde dünya şoktaydı. Ne yazık ki, ölümünü çevreleyen çılgın söylentilerin tur atmaya başlaması uzun sürmedi. Çılgın bir teori, televizyon dizisi Simpsonlar’ın şarkıcının ölümünü sekiz yıl önce tahmin etmesidir. Homer Simpson’ın Prince’i kendi gitarıyla öldürmesini konu alan bir bölüm, yıldızın ölümünün habercisi olarak alınmıştır. Başka bir teoriye göre Prince, Illuminati’nin elindeki kendi ölümünü de tahmin etti çünkü ölmeden kısa bir süre önce Instagram’da şu başlıkla bir fotoğraf paylaştı: “Tam güvende olduğunu düşündüğün zaman”.

GEORGE MICHAEL’IN ÖLÜMÜ

26 Aralık 2016’nın erken saatlerinde, şarkıcı George Michael’ın Noel Günü uykusunda öldüğü haberi geldi. Dünyanın her yerinde keder başlarken, bir komplo teorisi de hemen başını kaldırdı. Michael’ın kalp yetmezliğinden öldüğü artık açık olsa da, bir teoriye göre aslında İlluminati tarafından feda edildi ya da aşırı dozdan öldü. Zaten teoriyi “açıklayan” bir YouTube videosu var. Daha da rahatsız edici ve üzücü, şarkıcının gerçek ölüm nedenini belirten tüm saygın haber kaynaklarına rağmen AIDS’ten ölmüş olabileceği spekülasyonudur. Bu arada polis, şarkıcının ölümünü çevreleyen koşulların şüpheli olarak değerlendirilmediğini doğruladı.

LADY GAGA’NIN CİNAYET KOMPLOSU

Tıpkı Taylor Swift ve Beyonce gibi, Lady Gaga’nın da kendisi ve kariyeri hakkında bir dizi uğursuz söylenti var. En sonuncusu kesinlikle bugüne kadarki en karanlık olmalı. Komplo teorisyenleri, Lady Gaga’nın müzik yayınlamaya gelince hiçbir rekabete tahammül etmeyeceğine inanıyor, bu yüzden biraz dostça bir rekabet girişiminde bulunanları öldürüyor ve ardından müziklerini çalıyor. 2008’de Gaga’nın müzisyen Lina Morgana’yı bir binadan ittiği iddia ediliyor. ve sonra kendi kariyerine başlamak için Morgana’nın müzikal kimliğini çaldı. Gaga’nın müzik videolarına cinayeti ima eden bilinçaltı mesajlar yerleştirdiği de iddia ediliyor. Örneğin, bir Gaga videosundaki bir gazete “Lady No More Gaga” satırıyla birlikte görünür. “More Gaga” kelimeleri “Morgana” ya o kadar yakın ki bir ipucu olmalı.

STEVİE WONDER ASLINDA GÖRÜYOR

Prematüre doğumdan kaynaklı komplikasyonlar nedeniyle doğuştan görme engelli olan Stevie Wonder’ın aslında gördüğünü iddia edenler var. Düşen mikrofonu tutması ve izleyici koltuğunda otururken sahneye odaklanması, bu teoriye kanıt olarak gösteriliyor.

PAUL MCCARTNEY’NIN ÖLDÜĞÜ VE YERİNE BAŞKASI GEÇTİĞİ KOMPLOSU

Beatles grubunun basçısı, grubun en popüler şarkılarından olan “Yesterday”in bestecisi, Paul McCartney’nin ölümü ile ilgili ilk haber 1969’un Eylül ayında, Beatles’ın çalkantılı günler yaşadığı dönemde, bir üniversite dergisi tarafından yayınlandı.

Haber McCartney’nin aslında 1966’da trafik kazasında öldüğü ve yerine ona çok benzeyen birinin geçirildiğiydi.

1969 Ekim’inde Detroit’deki bir radyo yayınını arayan “Tom” adlı bir dinleyici Paul’un ölümüyle ilgili kanıtları olduğunu söyledi. Tom, “Revolution 9” isimli şarkının tersten dinlenildiğinde “Turn me on, dead man” dendiğini anlatır ve bahsi geçen “dead man” yani ölü adamın Paul McCartney olduğundan bahseder.

Bütün Beatles hayranları artık fotoğraflardan, albüm kapaklarına kadar her şeyi inceleyerek komplo teorileri üretmeye başlar.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Ölüme Götüren Şaka

Avustralya’da 3.000 Yıl Sonra Tazmanya Canavarı Doğdu