in

Ölüme Götüren Şaka

Şakalar hepimiz için eğlenceli ve keyif vericidir.Şaka yapmak kadar şakaya verilecek tepkiyi de iyi ölçmek gerekir.Anlatacağımız hikaye ölüme götüren bir şakanın öyküsü…

Luciano Re Cecconi aynı zamanda “l’Angelo Biondo” veya “Sarışın Melek” olarak da biliniyordu, zamanının en iyi futbolcularından biriydi. Hızı, gücü, atletik yapısı ve sıkı çalışmasıyla, 1972’den 1977’ye kadar oynadığı Lazio takımının vazgeçilmez bir parçasıydı. Sahadaki olağanüstü performanslarının yanı sıra, Luciano Re Cecconi aynı zamanda bir “şakacı” olarak da biliniyordu. mizah anlayışına ve sonunda erken ölümüne yol açan sayısız şaka yaptı.

Bu hikaye için, 1974 yılına İtalya’ya gidiyoruz.Kulüp tarihindeki ilk şampiyonluğu kazanan Lazio takımı için tarihi bir yıldı ve Şimdiye kadar kazandığı 2 şampiyonluğun ilkiydi.

Luciano Re Cecconi, 1974’te Lazio’nun şampiyonluğu kazanan takımının bir parçasıydı ve Juventus’un önünde sadece 2 puanla bitirmeyi başardılar. O zamanlar Lazio, futbol tarihindeki en iyi hücum hatlarından biri olarak kabul edilen, güçlü hücumcularla dolu, olağanüstü güçlü bir takıma sahipti. İlk 11’leri Pulici, Petrelli, Martini, Wilson, Oddi, Nanni, Garlaschelli, Re Cecconi, Chinaglia, Frustalupi ve D’Amico’dan oluşuyordu ve bunlar genç izleyicilere tanıdık gelmeyebilir ama 1970’lerde İtalyan futbolunu takip edenler için bunlar sahanın diğer tarafında görmek istemediğiniz isimlerdi. Ancak takımın başka bir tarafı da vardı.O zamanlar Lazio takımı aşırı sağcı siyasi sempatiye sahip olmakla ünlüydü, bu da birçok oyuncunun düzenli olarak yanlarında silah taşıdığı anlamına geliyordu. Bugünlerde kulağa tuhaf gelse de, o zamanlar o kadar da sıra dışı değildi. Ama silah taşımalarını daha da kötüleştiren şey, onlara karşı kayıtsızlıklıklarıydı. Söylendiğine göre Lazio oyuncuları sebepsiz yere silahlarını ateşlerler ve bunu “eğlence için” yaptık diyebilirlerdi. Bu nihayetinde giyinme odasını ikiye böldü; silahları olanlar ve onu tasvip etmeyenler. Oyuncular arasında silahlar konusunda anlaşmazlığa rağmen, takımın kimyası hala Luciano Re Cecconi tarafından bir arada tutulurdu.

18 Ocak 1977 akşamına kadar tabiri caizse her şey “eğlence ve oyun” idi. O akşam Luciano Re Cecconi, Pietro Ghedin ve başka bir arkadaşı kasabada bir gezintiye çıkıp “harika bir şaka” planı yapmaya karar verdiler. Roma’daki Bruno Tabochini’nin kuyumcu dükkanınında bunu yapabilirlerdi. “Harika” plan yüzlerini örtmek ve Bruno Tabochini’yi korkutmak için şaka amaçlı sahte bir soygun yapmaktı. Bu plan daha sonra Luciano Re Cecconi’nin yapabileceği en kötü ve en son şaka olduğunu maalesef kanıtladı.

Luciano Re Cecconi ve arkadaşı mağazaya maskeli yüzler ve silahlarla “Eller havada!” Diye bağırarak girdiler. “Bu bir soygundur!” Okuduğumuz bu noktada bile akıllıca bir fikir gibi görünmüyor ama bu şaka 1 küçük detay olmasaydı planlandığı gibi gitmiş olabilirdi, bu da onu bir kabusa çevirdi. Kuyumcu dükkanı sadece birkaç hafta önce soyuldu ve anlaşılır bir şekilde, sahibi Bruno Tabochini bunun tekrar olacağına dair paranoyaktı, bu yüzden bir dahaki sefere kendini savunabilmek için kendini silahlandırdı.

Bruno Tabochini, “soyguncuları” görünce av tüfeğini çıkardı, Cecconi’nin “yardımcısı” ellerini kaldırarak karşılık verdi, Cecconi şakasına devam etti ve silahını kaldırmayı reddetti. Şok ve korku içinde, mağaza sahibi Cecconi’ye yakın mesafeden ateş etti ve göğsünden vurdu. Olaydan sadece 30 dakika sonra öldüğü açıklanan efsanevi orta saha oyuncusu için yaralanmalar çok fazlaydı.

Son sözlerinin “Bu bir şaka! Sadece bir şaka!”.

Ama çok ileri giden bir şaka.

Sarışın Melek, karısını ve 2 çocuğunu geride bırakarak sadece 28 yaşında dünyamızdan ayrıldı. Futbol dünyasında şimdiye kadar meydana gelen en olağandışı ölümler olarak asla unutulmayacak ölümdü. Bu, yanlış giden “şakaların” en önemli örneği oldu, ancak Cecconi, Serie A şampiyonu unvanını kazanan efsanevi 1973/1974 Lazio takımının bir parçası olarak her zaman hatırlanacak.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bir Araştırmaya Göre Zenginler Gerçekten de Fakirleri Anlamıyor

Müzik Yıldızları Hakkında 7 adet komplo teorisi