in

Twitter Mavi Tik Başvurularını Herkese Açtı

Twitter’daki “Mavi Tik” alma özelliği bütün kullanıcılar için açıldı. Artık kullanıcılar mavi tik için müracaat yapabilecek

Popüler sosyal medya platformu Twitter, bütün kullanıcıları için mavi tik alma özelliğini aktifleştirdi. Bu sayede Twitter hesabı olan herkes Twitter’da mavi tik müracaatı yapabilecek.

Twitter mavi tik programını takriben 4 sene önce ertelemişti. Geçtiğimiz günlerde yine bu programın başlayacağını duyuran Twitter, ayrıntıları paylaştı. Yeni ve aktüellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla başvurularını bitirip profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

Mavi tik ne manaya geliyor?

Twitter’da profilinizde mavi tikinizin olması yaptığınız iş yada etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olduğunuzu belirtmektedir. Genelde müzisyenler, siyasetçiler, muhteva üreticileri gibi işlerinde popüler insanlarda bu mavi tikler bulunmakta.

Mavi tik nasıl Alınır:

En temel gereklilik tabiki de telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmak ve Twitter’ın size sunduğu kategorilerden birisine ait olmak. Bu kategoriler; gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer kategoriler olarak geçiyor. Diğer kategorisi daha çok spor ile tanınan yada eğlence sektöründeki insanları kapsıyor. Şayet hesabınız temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde Hesap bölümünde müracaat sekmesini görebilirsiniz. Buradaki formu doldurmanız ve ihtiyaç duyulan olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermeniz gerekmekte.

Twitter bu ayın başında kullanıcıların diğer kullanıcılara bağış atabilmesini sağlayan “Bağış Kavanozu” özelliğini duyurmuştu. Bunun yanında Twitter kullanıcılarının aylık ve yıllık azalıklarla abone olabilecekleri ve değişik özellikleri kullanabilecekleri Twitter Blue üzerinde çalıştığını da belirtmişti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Olacağını Duyurdu

Sağlık Bakanı Aşı Sorununun Bittiğini Açıkladı: