in

Spotify Uygulama İçinde Sanal Konserler Olacağını Duyurdu

Müzik platformu Spotify tanınmış müzisyenler ile ortaklaşa olarak vereceği sanal konserlerini duyurdu. Spotify bu sayede hem pandemide konser isteğini gidermeyi hemde müzisyenlere yardım etmeyi tasarılıyor.

Dünyaca tanınmış müzik servisi Spotify, yeni sanal konserlerini duyurdu. Geçtiğimiz sene pandemi dolayısıyla müzik endüstrisinin durma noktasına gelmesinden dolayı bu yeni fikriyle hem müzik endüstrisinin hemde müzik severlerin mesut olmasını sağlayacak gibi duruyor.

Malum pandeminin başından beri bir hayli müzik servisi bu tür teşebbüslerde bulundu ancak bunların çoğu önceden kaydedilmiş kayıtlardı. Spotify izahında bu vaziyet için “Bizim için bu durum biraz absürt. Bize göre böyle bir etkinliği eğlenceli ve dinlemeye değer kılan şey canlı olmasıdır.” diye konuştu.

Sanal konserlerde kimler olacak:

Spotify’ın izahına göre bu ay ve önümüzdeki aydan itibaren The Black Keys’in yanı sıra Rag’n’Bone Man, Bleechers’ Jack Antonoff, Leon Bridges ve Girl in Red olacak. Ayrı olarak Spotify’ın belirttiğine göre bir takım konserleri “dinlemek” yeterli olmayacak. Bu da demek oluyor ki bazı konserler bu arada görüntülü olacak. Konserlerin takriben 40 ila 75 dakika arasında olduğu belirtildi. Ayrı olarak Spotify’ın müzisyenlere katılım olmasa dahi ödeme yapılacağı belirtildi.Spotify’ın bu konudaki teşebbüsü ile ilgili izah yapan The Black Keys, “Geçtiğimiz yıl müzik endüstrisi için zorlu bir senedi. Bu sebeple hem dinleyicileri mutlu etmek hemde sektörde böyle güzeletkinlikleri desteklemek ismine bizde Blue Front Café’de konserimizi vereceğiz.Spotify’ın müzik severleri ve müzisyenleri bu zorlu günlerde yine bir araya getime gayretinin bir parçası olacağımız için çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı. Spotify, kullanıcıların bu konserleri izleyebilmesi için şart olan tek şeyin bir premium yada fiyatsız bir Spotify hesabı olduğunu belirtti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Normalleşme Sürecini Açıkladı

Twitter Mavi Tik Başvurularını Herkese Açtı