in

Türk Yıldızları'nın Gösteri Uçağı Düştü: Pilotumuz Şehit Old

Türk Hava Kuvvetleri bağlı akrotim ekibi Türk Yıldızları’nın NF-5 tipi uçağı, Konya’da gerçekleştirmiş olan bir eğitim uçuşu sırasında düştü. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre uçağın pilotu, kaza sebebiyle hayatını kaybetti.

Konya’dan gelen bilgilere göre 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda konuşlanan Türk Hava Kuvvetleri’nin ulusal akrotim ekibi Türk Yıldızları’nın NF-5 uçağı, eğitim uçuşu sırasında düştü. MSB tarafından yapılan yazılı açıklamada pilotun uçak ile beraber çakılarak hayatını kabettiği aktarıldı.

Kaza ile alakalı olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada “Konya’da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetlerimize ait bir NF-5 uçağımız saat 14.15’te henüz bilinmeyen bir sebeple kaza kırıma uğramıştır. Konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır” ifadeleri kullanılırken; bir pilotun şehit olduğunun aktarıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Konya’da eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan Hava Kuvvetlerimize ait NF-5 uçağımızın pilotu şehit olmuştur. Kahraman Pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

CNN Türk’ün canlı yayınına bağlanarak korkunç kaza ile alakalı açıklamalar yapan Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, “Konya üssü, Türkiye’nin en büyük üslerinden bir tanesi. Uçuş eğitimini bitirip pilot olan teğmenlerimiz bundan sonra harbe hazırlık için Konya’ya gelir, burda uçarlar. Onun için Konya kartalların üssüdür. Türk Yıldızları da burda görev yapıyor. Bu akrobatik tim çok eski bir geçmişi olan bir timdir. Türkiye’nin en iyi pilotlarıdır bunlar” biçiminde konuştu.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Netflix, Nasıl Bu Kadar Başarılı Bir Şirket Oldu ?

AMD Zen 4