in

YouTube Beğenmeme Sayılarını Gizleyecek

Video paylaşım platformu YouTube, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda videolarda beğenmeme sayısını gizleyecek birkaç tasarımı test ettiğini açıkladı. Bu hareket bazı kullanıcılardan tepki toplarken ortaya enteresan iddialar da atıldı.

Google, dev video paylaşım platformu YouTube’a devamlı yeni özellik sunarak kullanıcı deneyimini artırmayı ve platformun genel durumunu iyileştirmeyi amaçlıyor. Günümüzde YouTube’un en büyük sorunlarından biriyse bazen karşılaştığımız, videonun sahibi olanlar için bir hayli üzücü bir durum olan beğenmeme saldırıları.

YouTube’da herhangi bir sebepten dolayı bazı videolar, yükleyicisi fark etmeksizin beğenememe saldırılarına uğrayabiliyor. Bu da videoların beğenme ve beğenmeme sayılarında bir hayli olumsuz bir görünüm su yüzüne çıkarıyor. Bugünse YouTube’dan bu durumu ortadan kaldırmayacak, ancak gizleyecek bir özelliğin test edildiği haberi geldi.

Beğenmeme sayıları gizlenebilir:

YouTube tarafından Twitter’dan aktarılan bilgiye göre YouTube, “beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı” test ediyor. Bu tasarımlardan birisinde videoların kaç beğeni aldığı gösterilirken, kaç kullanıcı tarafından beğenilmediği gösterilmiyor. Fakat bu durum, kullanıcıların bir videoyu beğenmemelerini engellemiyor.

Videoları yükleyenler, YouTube Studio üstünde videolarına gelen beğenme ve beğenmeme sayılarının oranlarını görmeye devam edebiliyor. Şirket, böyle bir özelliği test etmesinin nedeniniyse “İçerik oluşturucuların beğenmeme kampanyaları hakkındaki geri bildirimlerine yanıt” biçiminde paylaştı.

YouTube’un diğer tasarımları hakkındaysa şu anda herhangi bir ipucuna sahip değiliz. Fakat şirket, YouTube’un bu özelliği şu an için kullen temelbilen kullanıcılarını önümüzdeki haftalarda yeni tasarımlarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgilendirdi. YouTube’un böyle bir hareket yapmasıysa bazı kullanıcıların tepkisini topladı.

Joe Biden videoları bunun sebeplerinden biri miydi?

YouTube’un Twitter paylaşımının altında bir kullanıcı, böyle bir hareketin neden yapılmış olabileceğine dair hak verebileceğimiz bir paylaşımda da bulundu. Bildiğiniz üzere sosyal ağ devleri, Amerika seçimlerinin ardından yaşen temeln olaylarla beraber Donald Trump’a karşı sert hareketlerde bulunmuştu. Beyaz Saray’ın fotoğrafı hesabından YouTube’a yüklenen ve Joe Biden’ın konuşmalarını gösteren videolar, şu en temel kadar baskın bir beğenmeme sayısı elde etti. Bu da bunun örgütlenerek yapılan bir saldırı olduğuna bir işaretti.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Müzik Dinlemekten Neden "Keyif" Aldığımız Açıklandı

Maliye Bakanlığı Kripto Para Vergisini Doğruladı