in

İlk Yarışı Hamilton Kazandı

Formula 1’de 2021 senesinin ilk yarışı olan Bahreyn GP kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Lewis Hamilton, sezonun ilk yarışında bir saniyenin altında bir farkla kazanan isim oldu.Uzun zamandır büyük heyecan ile beklediğimiz Formula 1 sezonu nihayet başladı. Son senelerde rekabete hasret kaldığımız F1’de bu defa heyecan son tura kadar devam ederken, kazanan ise değişmedi.Bu yarış öncesinde tüm zamanların en çok turda önde giden ismi olan Michael Schumacher’i geçmesi için 13 tura ihtiyacı olan Sir Lewis Hamilton, 5112 turla rekoru kırmayı da başardı. Yarışın son anlarında ise Valtteri Bottas en hızlı turu aldı.

Kazanan isim değişmedi

Yarışın sonunda kazanan isim Mercedes AMG’den Lewis Hamilton olurken onu Red Bull Honda’dan Max Verstappen izledi. Üçüncü sırayı ise yine Mercedes takımından Valtteri Bottas aldı. Yarışın en önemli performası ise diğer Red Bull pilotu Perez’den geldi.

Formasyon turunda sorun yaşamakta olan ve bu sebeple en son sıradan yeniden yarışa başlayan Perez, rakiplerini teker teker geride bırakmayı başardı ve 5. Sıraya yükseldi. Sezonun ilk yarışında uzun zamandan beri beklediğimiz heyecanı da yaşamış olduk.

Yılın ilk kazası Mazepin’den

Bahreyn GP’de sıralama turlarında iki sefer spin atan Mazepin, bu defa da yarışın ilk turunda yarış dışı kalarak dikkatleri üzerine çekti. Çaylak pilot henüz Formula 1 kariyerinde bir tur tamamlayamamış durumda bulunuyor.Öte yandan yarışın son turlarında Max Verstappen Lewis Hamilton’ı geçmiş olsa da yarış kontrolden gelen hatalı geçiş ve sıra iadesi kararı büyük tartışma yaratacak gibi duruyor. Zira Lewis Hamilton da yarış boyunca sık sık pist dışına çıkmıştı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bitcoin'de Yatırımcıları Korkutan Düşüş:

Xiaomi, Türkiye'deki Üretimine Bugün Resmen Başlıyor