in

Bitcoin'de Yatırımcıları Korkutan Düşüş:

Bitcoinin uzun süredir devam etmekte olan yukarı ivmesinde geride bıraktığımız hafta yaşanan 60 000 dolar zirvesinden sonra bir düşüş başlamıştı. Analistler, son 24 saatte % 10 değer kaybeden Bitcoin’de düşüşün bir süre daha devam edeceğini öngörüyor.

Bitcoin, sizlerle önceden paylaştığımız üzere, geride bıraktığımız hafta 60 000 doları aşarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. 13 Mart tarihinde yaklaşık olarak 61 bin dolardan işlem gören Bitcoin, bu seviye sonrasında düşüşe geçmiş, sonrasındaki haftayı da ortalama 58 bin dolar düzeyinde kapatmıştı.

Bu haftaya ise yine düşüşle başlayan Bitcoin, geride bıraktığımız 24 saatte % 10 değer kaybederek 52 bin dolar seviyesine kadar düştü. Devam eden değer kaybına yönelik açıklamalar yapan analistler, Bitcoin’de düşüşün bir süre daha devam edeceğini ifade etti.

Genel görüş Bitcoin’in değerinin 50 000 doların altına düşeceği yönünde:

Analistlerden gelen ilk yorumlara göz attığımızda genel kanının Bitcoin’in değerinin 50 000 doların altına ineceği yönünde olduğunu görüyoruz. Kripto para analisti Kamile U.’ya göre düşen trendin altında kaldığı sürece Bitcoin’de düşüş devam edecek.

Popüler kripto para analistlerinden bir tanesi olan Michael van de Poppe’e göre ise, Bitcoin, 49 bin 500 – 51 bin dolar arasında destek bulabilecek. Ancak tüm analistler düşüşün büyük bi risk olduğunu düşüncesinde değil. Bir başka önde gelen kripto para analisti olan bozok6’ya göre 52 bin 500 dolar seviyesi bir hayli önemli ve eğer yeniden bu seviyeye yükseliş gerçekleşirse gidişat değişebilir.

Düşüş 42 bin dolara kadar devam edebilir;

Genel öngörü düşüşün devam edeceği yönünde ama bu durumda hangi seviyelere kadar ineceği esas merak konusu oluyor. Bu noktada görüş bildiren analistlerin çoğu, desteğin kırılması durumunda 42 bin 500 dolar seviyesine kadar düşüşün devam edebileceğini vurguluyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Bilim İnsanlarından Anı Manipülasyonu Keşfi

İlk Yarışı Hamilton Kazandı