in

Artık Bitcoin ile Tesla Satın Alınabiliyor

Kısa bir süre önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alan Tesla, ödeme metotları arasına Bitcoin’i ekleyeceğini de duyurmuştu. Bugünse beklenen oldu ve Tesla’nın internet sitesine, Bitcoin ile ödeme yapma özelliği eklendi. Bazı tüketiciler daha şimdiden Bitcoin ile Tesla siparişi vermiş durumdalar.

Son dönemlerde yapmış olduğu açıklamalarla kripto para piyasalarını alt üst eden Tesla CEO’su Elon Musk, bugün büyük bombayı patlattı. Dakikalar önce Twitter’dan bir açıklamada bulunan Musk, bundan sonra Bitcoin kullanarak Tesla marka otomobil alınabileceğini söyledi. Tesla’nın Amerika için oluşturulan internet sitesine girdiğimizde, gerçekten de Bitcoin ile Tesla araç satın alabildiğimizi görüyoruz.

Aslına bakacak olursak Elon Musk’ın böyle bir şey yapacağı zaten sürpriz değildi. Zira Tesla, kısa bir zaman önce 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almış, konu hakkında yapılan açıklamalarda ödeme metotları arasına Bitcoin’in ekleneceğini duyurmuştu. 24 Mart itibarıyla bu durum gerçekleşmiş oldu. Artık tüketiciler, Bitcoin ile otomobil satın alabilecekler.

İşte Tesla’nın internet sitesine eklenen Bitcoin ile ödeme bölümü

Tesla’nın web sitesinde yer alan bilgilere göre bir şahıs, artık Bitcoin ile ödeme yapabiliyor. İlgili ödeme yöntemini seçtikten sonra karşısına çıkan Bitcoin adresine 100 dolar değerinde Bitcoin gönderen kişi, böylece Tesla markalı otomobilinin ön ödemesini yapmış, siparişini vermiş oluyor. Bitcoin adresinin yazılı olduğu kısım, işte böyle görünüyor;

 

Tesla, Bitcoin ile ilk siparişlerini de şimdiden aldıTesla’nın Bitcoin ile ödeme almaya başladığının duyurulması, kripto para piyasalarıyla ilgilenen tüketicilerin ilgisini çekti. Bunun doğal bir neticesi olarak da bazı tüketiciler, Tesla araçlarının ön ödeme ve sipariş işlemlerinde gerekli olan 100 dolarlık bölümünü Bitcoin ile yaptılar. Bitcoin ile Tesla araç alan bazı tüketiciler, yapmış oldukları ödemeyi Twitter gibi platformlar aracılığı ile da paylaştılar.

Yaşanan bu olayın otomobil sektörü için de kripto para piyasaları için de çok büyük bir devrim olduğunu söyleyebiliriz. Ancak en azından bizlerin kafasında oturmayan bir mesele var. Şöyle ki Bitcoin, sabit bir değere sahip olan bir yatırım aracı değil. Hatta sadece birkaç bin dolar seviyelerinde işlem gördüğü vakitler da olmuştu. Haliyle Tesla, Bitcoin ile aldığı ödemelerden hem zarar hem de kar edebilir. Anlaşılan o ki Tesla yönetimi, milyarlarca dolar zarar etmeyi bile göze almışa benziyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Getir'e 300 Milyon Dolarlık Yeni Bir Yatırım

Bilim İnsanlarından Anı Manipülasyonu Keşfi