in

Japonya'da Yeni Bir Koronavirüs Mutasyonu

Japonya’nın başkenti Tokyo ve çevresinde yeni bir koronavirüs mutantı keşfedildi. 396 kişide bulunan mutant virüsün kaynağının Japonya’da olmadığına inanılıyor Uzmanlar, bu mutant virüsün Brezilya, Birleşik Krallık ve Güney Afrika’da görüldüğü gibi benzer, ancak aynı olmadığını söylüyor.

2020 yılından bu yana hayatımızı alan koronavirüs salgını hız kesmeden hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Bir süre önce, aşılama çalışmalarını tamamladıktan sonra rahat bir nefes alan insanlar, Brezilya, İngiltere ve Güney Afrika’dan gelen mutasyona uğramış virüsler konusunda tekrar endişeliydiler. Yeni mutasyon şimdi tespit edildi. Yeni mutant virüsün görüldüğü yer Japonya’dır.Japonya Ulusal Epidemiyoloji Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre ülke çapında toplam 396 kişiye yeni koronavirüs bulaştı. Yetkililerin açıklamasına göre, Tokyo ve çevresinde bulunan mutant virüs, daha önce keşfedilen mutant virüslere benzer, ancak aynı değildir.Japon mutant virüsünün kaynağı başka bir ülkede olabilir

Japonya’daki Ulusal Epidemiyoloji Enstitüsü yetkilisi Tomoya Saito’nun yaptığı açıklamaya göre, virüsün ana kaynağı Japonya olmayabilir. Tomoya bunun hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu, ellerinde yeterli veriye sahip olmadıklarını ve mutant virüs hakkında bilgi almaya çalıştıklarını söyledi. Tomoya’ya göre, tespit edilen mutant virüsün seviyesi tüm salgını etkileyemez. En azından şimdiye kadar … Japonya’da 396 kişide bulunan mutasyona uğramış koronavirüs, dünyanın dört bir yanındaki uzmanları da rahatsız etti. Yetkililer, bu mutant virüsün bulaşıcılığını artırabileceğine ve şimdiye kadar geliştirilen aşıların bu mutant virüse karşı etkisiz olabileceğine inanıyor. Ancak şu anda bu konuyla ilgili net bir bilgi yok.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

NASA'nın Mars Gezgini Perseverance

Balıkçıların Bulduğu iPhone 12 Dolu Konteyner