in

Netflix, Fiyatlarına Neden Zam Yaptığını Açıkladı

Dünyanın en çok seçenek edilen fiyatlı muhteva platformu Netflix, Türkiye ücretlerini aktüellemişti. Platformun sözcüsü, yapılan ücret artışı konusunda resmi bir izah gerçekleştirdi.

Son senelerde Türkiye’de ürettiği içerik sayısını artıran Netflix, 2020’nin Aralık ayında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki ücretlerine zam yapmış ve bu adımı, diğer ülkelerdeki ücret artışlarına konusunda bir işaret olarak açıklanmıştı. 

Türkiye Ücretlerini  3 Mart itibarı ile aktüelleyen platform, aylık fiyatlarına %30 ile %50 arasında zam yaptı. Yeni fiyatlar, natürel olarak mevcut kullanıcılar tarafından reaksiyon ile karşılandı.

Netflix’ten ücret artışı ile ilgili izah ve kalite artışı sözü:

Yeni fiyatlar konusunda resmi izahı tarafımıza ileten Netflix, “Türkiye’deki muhteva kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da artırmak için azalık fiyatlarını aktüelliyoruz.” aslında Türkiye’deki kullanıcılarına açık şekilde kalite artışı sözü vermiş oluyor. İzahın devamı ise şu şekilde:

“Bu farklıkla beraber, her yaşa ve zevke uygun yapımları azalarımızın hayatına keyif katan bir eğlence tecrübesiyle beraber sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık fiyatlarımızı şöyle şekillendirdik: Temel tasarı 26,99 TL, Standart tasarı 40,99 TL, Özel tasarı ise 54,99 TL. Her vakit olduğu gibi azalarımız kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç tasarı arasından seçenek edebilecek.”

Netflix’in kalite artışına konusunda bir söz vermesi, aslında Türkiye’deki tenkitleri dinlediğini gösteriyor. Ancak yeni ücretlerin hemen peşinden, ülkemizdeki Netflix kullanıcılarının vaziyete nasıl yaklaşacaklarını vakit gösterecek.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Reynmen'in 4 Yıl Hapsi İsteniyor

İllere Göre Güncel Haftalık Vaka Sayıları