in

Reynmen'in 4 Yıl Hapsi İsteniyor

Reynmen’e bir tahkikat açıldı. Tanınmış kişi internet fenomeninin ocak ayında Instagram’dan yaptığı bir paylaşım, sunucu Bircan Bali’nin yakıntısı hasebiyle davalık oldu. Bali’ye göre Reynmen, kendisine hakaret ve tehditte bulundu.

Son birkaç senedir Türkiye’nin en popüler sosyal medya fenomenlerinden bir tanesi olan Reynmen lakaplı Yusuf Aktaş, birkaç ay önce ile ilgili açılan “düzmece çekiliş” soruşturması nedeniyle haberimize konu olmuştu . Bu soruşturma devam ederken Reynmen, yeni bir yargılama süreci ile karşı karşıya kaldı. Sunucu Bircan Bali, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat yaparak, Reynmen’den yakıntıcı oldu. 

Bircan Bali’nin ifadelerine göre Reynmen, 13 Ocak 2021’de Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda Bali’yi hedef göstererek “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan, ucuzsunuz…” gibi ifadeler kullanmıştı. Bunun üzerine suç ilanında bulunan Bali, Reynmen’i kendisine hakarette bulunduğunu ve tehdit ettiğini beyan etti. Konuyla alakalı olarak hazırlanan iddianameye göre Reynmen, tehdit ve hakaret suçlarından yargılanacak.

4 sene 4 aya kadar mapus cezası isteniyor

Edinilen bilgilere göre Reynmen, konuyla alakalı olarak savcılığa verdiği ifadede, Bali’nin kendisi hakkında maksatlı bir şekilde hakaret içeren yayınlar yaptığını, kendisinin de buna daha fazla dayanamayıp, yakıntıya konu olan tümceleri sarfettiğini emelinin tehdit veyahut hakaret olmadığını ifade etti. Mevzubahis problemin uzlaşma kapsamına girmesi hasebiyle tarafları bir araya getiren yetkililer, anlaşma sağlanamaması üzerine yargılama sürecine geçmiş vaziyetteler.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre Reynmen, 9 aydan 4 sene 4 aya kadarhapis cezası ile yargılanacak. Davanın nasıl sonuçlanacağı ve bu süreçte neler yaşanacağını ise vakit gösterecek. Eğer mahkeme, Reynmen’e iki seneden daha uzun bir müddet mapus cezası verme kararı alırsa, Reynmen’in başı biraz daha ağrıyabilir.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Netflix'in TikTok'tan Esinlenerek Oluşturduğu 'Fast

Netflix, Fiyatlarına Neden Zam Yaptığını Açıkladı