in

Netflix, Türkiye Fiyatlarına %50'ye Varan Zam Yaptı

Netflix’in Türkiye’deki abonelik paketlerine zam geldi. Kullanıcılara gönderilen e-postalar ile ilanlan zam haberi, pek çok kullanıcının reaksiyonunu çekebilecek türden. Zira Netflix’in yeni ücretleri, evvelki ücretlere mukayese et yüzde 30 ila yüzde 50 aralığında zamlanmış vaziyette.

Hayatımıza giren yeni yasalar doğrultusunda Türkiye’de büro açmak vaziyetinde kalan Netflix’in Türkiye’deki ilk hamlelerinden biri, ücretlere zam yapmak oldu. Yapılan zamlar, tüketicinin reaksiyonunu çekecek gibi görünüyor çünkü Netflix’in yeni ücretleri önceki hallerine göre hiç de azımsanamayacak düzeyde yükselmiş durumda  Peki Netflix Türkiye’nin 2021 senesi yeni ücretleri ne kadar oldu?

Netflix’in web sitesine girip kendiniz için yeni bir hesap açmaya çalıştığınız an, yeni fiyatlandırma ile karşılaşıyorsunuz. Ancak yaptığımız incelemelerde, mevcut abonelerin mevcut paket ücretlerinin daha değişmediğini görüyoruz. Görünen o ki Netflix, mevcut aboneler için aboneliğin yine başlayacağı dönem itibarıyla yeni fiyatlar üzerinden işlem yapmaya başlayacak.

İşte Netflix’in Türkiye’deki yeni paket ücretleri

Platformun web sitesinde yer alan bilgilere göre Netflix’in bugüne kadar 17,99 TL olan Temel paket ücreti, bundan sonra 26,99 TL olarak fiyatlandırılacak. Kullanıcılar, tek bir aletten giriş yapıp muhtevaları sadece 480p kalitede izleyebildikleri bu pakete, artık 9 TL daha fazla para ödemek vaziyetinde kalacaklar. Standart olarak isimlendirilen ve iki aletten giriş yapabildikleri pakete ise 40,99 TL’den sahip olabilecekler. Bugüne kadar 29.99 TL olan bu abonelik paketinde görüntü kalitesinin 1080p olduğunu belirtelim.Netflix’in üçüncü ve en iyi olarak nitelendirilen paketi ise Özel olarak isimlendiriliyordu. Dört alete kadar destek veren bu paket, 4K çözünürlüğün yanı sıra HDR desteği de sunuyordu. Kullanıcılar, eski fiyatlandırma siyasetine göre bu pakete, 41,99 TL ödeme yapıyorlardı. Yeni fiyatlandırmalara göre bu paket, 54,99 TL karşılığında kullanılabilecek. Buna göre Netflix’in Türkiye’deki fiyatlarına yüzde 30’dan yüzde 50’ye varan oranlarda zam yaptıklarını söyleyebiliriz.

Mevcut müşterilerin karşılaştıkları abonelik sayfası ise şu şekilde

Haberimizin başında da söz etmiş olduğumuz gibi aktif aboneler, şu an için geçerli tasarılarında bir farklık görmüyorlar. Ancak bugün itibarıyla paket farklığı yapmak isterseniz de yeni ücretlere göre hareket edilecek. Abonelikteki mevcut ayın bitmesiyle beraber bu kullanıcıların da yeni ücretlerden faturalandırılacağını bir sefer daha anımsadalım.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

COVID-19 İçin Kamera Kayıtlarına Bakılarak Ceza Verilebilicek

WhatsApp'ın Masaüstüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği