in

Yılın Otomobili Ödülünün Sahibi Toyota Yaris Hybrid Oldu

Her sene Cenevre Otomobil Fuarı’nın arifesinde gerçekleştirilen Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü’nün sahibi belli oldu. Pandemi sebebiyle otomobil fuarının iptal edilmesi, Avrupa’da Sene Otomobili yarışmasının tertip etmesine mani olamadı ve 59 kişiden oluşan jüri, 2021 seneyin otomobilini Toyota Yaris Hybrid seçti.

1964 seneninden beri düzenli olarak gerçekleştirilen Avrupa’da Sene Otomobili yarışmasının neticeleri belli oldu. Yüzlerce değişik otomobil devinin katıldığı yarışmanın kazananı, Japonya merkezli otomobil üreticisi Toyota’nın minik azası Yaris oldu. 

Toyota Yaris Hybrid, elektrikli Fiat 500, Cupra ve Volkswagen ID 3 gibi rakiplerini geride bırakarak toplamda 59 kişiden oluşan jüri tarafından birinci seçildi. Yeni gelen ödülle beraber Toyota, Avrupa’da Sene Otomobili ödülüne uzun yıllar sonra üçüncü sefer kavuşmuş oldu. 

Avrupa’da Sene Otomobili Ödülü’ne kimler karar veriyor?

22 değişik ülkeden basın mensubu, Avrupa’da Sene Otomobil Ödülü’nün kime gideceğini karar vermek için toplanıyor. Takriben 59 kişiden oluşan bu jüri topluluğunun içerisinde Türk basın mensubu Ufuk Sandık da bulunuyor. Jüriler otomobillerin donanımını, güvenlik tedbirlerini, fiyat ve fiyatlar gibi ehemmiyetli kriterleri baz alarak takriben 30 modelden oluşan aday listesinde üzüntüyeler yapıyor ve finale kalmayı muvaffak olan otomobiller arasından sene otomobili seçiliyor. 

Toyota Yaris Hybrid, 266 oyla birinci oldu

Geçtiğimiz aylarda Avrupa’da Sene Otomobili yarışması için adayların belli olduğunu  paylaşmıştık . Yarışmadaki en kuvvetli adayların arasında 4 değişik otomobili ile listeye giren Mercedes Benz ve Hyundai gibi iddialı isimler bulunuyordu. BMW, Toyota ve Ford gibi isimler ise listeye yalnızca 2 değişik model ile girmeyi muvaffak olmuştu. 3 silindirli hibrit motora sahip olan Toyota Yaris, jürilerden toplamda 266 rey almayı muvaffak oldu. İtalyan otomobil devi Fiat’ın 500 modeli ise 240 puanla ikinci olurken, Cupra Formentor 239 puanla üçüncü, Volkswagen ID 3, 224 puanla dördüncü oldu ve listenin beşinci esnasında ise 199 puanla Skoda Octaviavardı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Risk Haritasında En Çok Göze Çarpan Detay

Facebook Türkiye, Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması