in

Uçuk Nasıl Geçer?

UÇUK NASIL GEÇER ?

Günümüzde çoğu kişi uçuk kremleri kullanmayı tercih ediyor. Uçuğa ne sürülür diye düşünüyorsanız önceliğiniz her zaman doktor önerisiyle verilen ilaçlar olmalı. Ancak uçuk tedavisi için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler de bulunuyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

1. Süt: Süt tedavisi uçuk yeni çıkmaya başladığında işinize yarayabilir. Bu yararlı besin uçuğun iyileşmesini hızlandırır. Bir pamuğu süte batırın ve uçuğun üzerine uygulayın. 

2. Siyah çay: Uçuğun üzerine bir siyah çay poşeti koyun ve birkaç dakika bekleyin. Bu, ağrıyı azaltacak ve kabarıklığın iyileşmesine yardımcı olacaktır.

3. Soğuk kompres uygulaması: Soğuk ve nemli bir bez uçuklu bölgedeki kızarıklığı azaltabilir. Kabuklanmayı gidermeye yardımcı olur ve iyileşmeyi hızlandırır. 

4. Sarımsak: Doğal antibiyootik olarak bilinen sarımsak mikrop öldürücü özelliği ile birçok tedavide kullanılabilir. Bir diş sarımsağı yarıya kesip uçuğun üzerine yerleştirerek uçuğun geçmesini hızlandırabilirsiniz. Uçuk geçinceye kadar her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz.

5. Nane yağı: İçindeki antiviral bileşenler sayesinde uçuğu geçirmede etkisi büyüktür. Uçuk çıkacağını anladığınızda bir ya da iki damla nane yağını kulak çubuğuna damlatın ve o bölgeye sürün.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yazar papatya

Deniz Aslanına Tüberküloz Teşhisi Koyuldu.

Korkunç Bir Siber Tehlike: Deepfake Nedir?