in

Çekilişler Fenomenlerin Başına Bela Oldu: Hapis Cezası!

Çekilişler Fenomenlerin Başına Bela Olacak: Hapis Cezası Alabilirler

Sosyal medya fenomenlerinin daha fazla takipçi kazanmak adına gerçekleştirdikleri kura-çekiliş videoları denetime takıldı. Emniyet, Başak Karahan, Enes Batur, Reymen gibi fenomenlerin kanuna aykırı olarak şans oyunları düzenleyerek suç işlediğini belirledi. Fenomenler 10 000 000 TL’ye kadar idari para cezası ve iki seneye kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir.Sosyal ağ fenomenlerinin takipçi sayılarını çoğaltmak için yılbaşını fırsat bilerek sosyal ağ üzerinden düzenledikleri çekiliş videoları, Milli Piyango’ya takıldı. Fenomenler hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geride bıraktığımız günlerde yapmış olduğu denetimlerde sosyal ağlarda fenomen haline gelen bazı kullanıcıların yayınladıkları videolarda kanunsuzluk fark etti. ‘Fenomen’ olarak isimlendirilen bazı sosyal ağ kullanıcılarının düzenli şekilde veya yılbaşı sebebiyle hesaplarından çekilişler düzenleyerek takipçilerine bir takım hediyeler verdikleri belirlendi. Derinleştirilen araştırmalarda, takipçi sayısı en az 1,7 000 000 olan Başak Karahan, Enes Batur, Reymen gibi fenomenlerin yayınladıkları videolarda şans oyunu tertip ettiklerini belirledi.Şans ve talih oyunları düzenlenme yetkisi kanun hükmünde kararnameyle Milli Piyangoya ait.————————

İdari ve adli haklarında soruşturma başlatıldı

Bu sebeple suç işledikleri belirlenen fenomenlerin bulunduğu kullanıcılara idari ve adli soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında şans oyunlarını planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkının idareye ait olduğu belirtilip, çekiliş düzenleyen kişilerin her ne şekilde olursa olsun katılım hakkı verilerek karşılığında kıymetli veya değersiz hediye vermesi için Milli Piyangodan izin alması gerekli olduğu belirlendi. Fakat söz çekiliş düzenleyen 10 ismin Piyango idaresine herhangi bir başvurusu olmadığı ortaya çıktı.

HAPİS CEZASI ALABİLİRLER

Emniyet tarafından düzenlenen fezlekede, Milli Piyango‘ya ait kanun hükmünde kararnamede oyunları tertipleyenlerle veya kanunu ihlal edenler 10.000.000 TL’ye kadar idari para cezası ve iki seneye kadar hapis cezası hüküm olacağı anlatıldı. Fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Savcılık tarafından Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baymazoğlu, Ahmet Sonuç Taner Yeşildağ‘ın aralarında bulunduğu on fenomen hakkında soruşturma başlatıldı.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Yazar papatya

Kışın Dinç Kalmak İçin Uzmanlardan Tavsiyeler

Su Krizine Karşı Neler Yapabiliriz?