in

6 Yıllık Çalışmayla Bir Uçağın Motorunu Karavana Dönüştürdü

Steve Jones, emekliye ayrılan bir The 1967 Vicker VC10 model uçağın motorunu alarak kullanışlı bir karavana dönüştürdü. Jones’un bir sonraki hedefi ise Boeing 747 motorunu çift katlı bir karavana dönüştürmek.

Steve Jones isimli bir adam, İngiliz Krallık Hava Kuvvetleri’ne takriben 45 sene hizmet verdikten sonra 2012 seneninde emekliye ayrılan bir The 19667 Vicker VC10’un motorunu, son derece şık ve benzersiz bir karavana dönüştürdü.

Önceden de pek çok karavan tasarladığını belirten Jones, The 19667 Vicker VC10 motorunun ise en benzersiz karavanı olduğunu belirtiyor. Her vakit garip tasarımlar üzerinde çalıştığını belirten Jones, insanların ‘wow!’ diyecekleri bir şey yapmak istediğini ve son karavanı ile bunu muvaffak olduğunu belirtti.

Steve Jones, mevzubahis karavan üzerinde takriben 1000 saat çalıştığını belirtiyor ki bu da takriben 6 seneye eşit geliyor. Karavanı oluşturmak oldukça uzun bir müddet hiçbir zaman da Jones’a fiyatı sadece 4.000 dolar olmuş. Karavan için 31 bin dolara kadar öneri geldiğini belirten Jones, buna rağmen karavanı para için yapmadığından teklifi reddetiğini söylüyor.

Daha da ehemmiyetlisi Steve Jones, tuhaf projelerinin Vicker karavan ile hudutlu olmadığını belirtiyor. Bir Boeing 747’nin devasa motorunun içine çift katlı bir karavan tasarlamayı tasarıladığını belirten Jones, söz konusu projenin de yaklaşık 6 yıl süreceğini ifade etti.

Uçak motorundan oluşturulan karavanın resimleri

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Honda'dan Otomobil Devlerine Rest

Starbucks'tan Renk Değiştiren Bardak: Konfeti