in

2021’de irbirinden Yeni Dizi ve Film Projeleri

Türkiye pazarına girdiği andan itibaren yatırımlarına hız kesmeden devam eden Netflix, hem Türkiye’de hem de dünyada büyümeye devam ediyor. Netflix, bugün gerçekleştirdiği “Ufukta N’Var” isimli etkinliğinde Türkiye’de üretilecek ve 190 ülkede aynı anda yayına girerek heyecan verici yeni projelerini, önümüzdeki günlerde seyirci ile buluşacak yapımlarını tanıttı. Yatırımlarını artıran Netflix 2021 seneninde Türkiye’de daha değişik hikayeler tecrübe edecek. İşte önümüzdeki dönemde bizi bekleyen birbirinden güzel Netflix Türkiye yapımı dizi ve filmlerden bazıları…

1. Fatma / Dizi

Başarılı oyuncular Burcu Biricik ve Uğur Yücel’in başrollerinde oynadığı dizide, Burcu Biricik, hanelere temizliğe giden Fatma isimli bir kadını canlandırıyor. Kayıp kocası Sefer’i arayan Fatma, beklenmedik bir şekilde cinayet işliyor. Bunun hemen peşinden ise hem geçmişiyle, hem sırlarıyla yüzleşmeye başlıyor. Dizide ayrı olarak, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Modern Onur Öztürk de oynuyor. Dizinin senaryosunu Özgür Önürme kaleme alıyor ve Özer Feyzioğlu ile yönetmen koltuğunda oturuyor. Fatma Netflix 2021 projelerinden biri. Dizinin 2021 seneninde yayına girmesi bekleniyor.

2. 50m2 / Dizi

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, senaryocu Burak Aksak’ın, Selçuk Aydemir’le beraber yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin başrolünde Engin Öztürk oynuyor. Dizide Gölge karakterine hayat veren Engin Öztürk, hayatından mesut olmayan ve hayatını değiştirmek isteyen birini canlandırıyor. Gölge, çocukluğuna değin hiçbir şey anımsamıyor ve kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapıyor. Giderek ise kendiyle alakalı sırları araştırmaya başladıkça, bir yalanın içerisinde yaşadığını anlıyor. Servet Nadir’in sırlarıyla birlikte kaçan Gölge, Güzelce Semtindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınıyor. Semtli ise onu can veren terzi Adaletli’in erkek çocuğu Adem zannediyor. Ne kadar zorlu olsa da semt Gölge’yi, Gölge de semti değiştiriyor. Gölge, 27 Ocak 2021’de 190 ülkeyle beraber Türkiye’de de yayınlanacak.

3. Bir Denizaltı Hikayesi / Dizi

Başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un bulunduğu, yönetmenliğini ise Tolga Karaçelik’in üstlendiği aksiyon-serüven türündeki dizinin yazar kadrosunu ise Jason George önderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı oluşturuyor. OGM Pictures yapımcılığında hayata geçecek olan dizi, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikayesini konu alıyor. Dünyayı vuran bir tabiat yıkımının neticeninde, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekiyor. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırıyorlar. Dizi daha yapım evresinde. Diğer taraftan dizinin ismi de netleşmiş değil.

4. Uysallar / Dizi

Başarılı yazar Hakan Günday’ın senaryosunu kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak’ın oturduğu dizi, bir ailenin hayatını konu ediniyor. Mimar Oktay Yumuşak başlı ailesinden saklı olarak bir punk hayatı sürmeye başlıyor. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi saklı dünyalarını kurmaya çalışıyorlar… Yumuşak başlı ailesinin yalanlarla dolu bir hanesi, Oktay’ın da yapması şart olan bir hapishanesi var. Dizi aslında izleyicilere şu suali soruyor; ailemizin içindeyken ne kadar kendimiz gibi olabiliyoruz?

5. Pera Palas’ta Gece Yarısı / Dizi

Charles King’in aynı isimli ödüllü kitabından uyarlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek. Elif Usman’ın kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda ise yeniden Karga Seven’dan Emre Şahin bulunuyor. Sekiz bölümden oluşacak olan dizi, genç bir basın mensubu olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel ile ilgili yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, hata sonucu tarihi odalardan birinin 1919 seneye açılan bir kapı olduğunu keşfediyor. Geçmişe doğru bir yolculuk yapıyor ve çağdaş Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı tertip eden politik bir komplonun ortasına düşüyor.

8. Erşan Kuneri / Dizi

Cem Yılmaz’ın ilk dizisi olan Erşan Kuneri, Netflix 2021 projeleri arasında merakla beklenen yapımlarının başında geliyor. Yılmaz, dizinin hem yaratıcılığını ve yönetmenliğini yapıyor hem de başrol koltuğunda oturuyor. Dizinin yapımcılığını ise Cmylmz Fikirsanat üstleniyor.

Cem Yılmaz’ın eski filmlerinden tanıdığımız erotik film yapımcısı Erşan Kuneri’nin serüvenlerinin anlatılacağı dizide, Kuneri artık değişik filmlerde çekme isteğiyle, sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın (a.k.a İbrahim Tumtum), Firdevs ve Payro Kemal ile kökten bir film maratonuna koşmaya karar veriyor. 8 bölümden oluşacak dizide, Kuneri, Uzak Doğu sinemasından Hint sinemasına kadar pek çok değişik kulvarda kendini tecrübe ediyor ve serüvenlere atılıyor.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Online İş Görüşmesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bugüne Kadar Nobel Almamış Yazarlar ve Ödülü Reddedenler